Reklama

Reklama

Turniej ATP w Paryżu. Rafael Nadal golfistą. Ma świetne wyniki

Rafael Nadal w środę rozpoczyna grę w paryskim turnieju w Bercy. Jeśli wygra z Feliciano Lopezem (transmisja meczu o 18.30 w Polsacie Sport) odniesie tysięczne zwycięstwo w cyklu ATP. To będzie jego pierwszy występ od czasu zwycięstwa w turnieju Rolanda Garrosa. Przez ten czas trenował nie tylko tenis. Hiszpan sprawdza się też jako świetny golfista.

Półtora tygodnia temu 20-krotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych wziął udział w mistrzostwach Baelarów. Nie w tenisie, ale w golfie. Jak wypadł? Lepiej niż przyzwoicie. Ukończył zawody na szóstym miejscu, wyprzedził aż 23 zawodowych golfistów.

Reklama

Okazuje się, że Nadal poza tenisem ma dwie wielkie pasje. Pierwsza z nich to żeglarstwo. W ubiegłym roku sfinalizował transakcję kupna katamaranu 80 Sunreef Power. Łódź kosztowała 5 milionów euro. Jest już zacumowana w porcie na Majorce. Katamaran został wyprodukowany w trójmiejskiej stoczni Sunreef Yachts. Aby dokonać zakupu, Nadal był w zeszłym roku w Polsce. 

Dziś pływa łodzią wokół Balearów. W golfa gra na rodzinnej Majorce. Ma w czym wybierać. Na wyspie znajdują się 23 pola golfowe. - Ma kłopot wyboru, ale zawsze może grać ze swoimi przyjaciółmi - powiedział Benito Perez-Barbadillo, rzecznik prasowy 34-letniego tenisisty.

Golfowi Nadal poświęca całkiem sporo czasu. Dzień ma dokładnie zaplanowany. Od godziny 9 do 12 odbywają się tenisowe sesje treningowe, a po południu jest czas przeznaczony na golfa. Podczas turniejów tenisowych golf również towarzyszy Nadalowi, choć z jednym wyjątkiem. Jeśli odbywają się turnieje na nawierzchni ziemnej, wymagające więc większego wysiłku, Hiszpan rezygnuje wtedy ze swojej drugiej pasji. Ale poza tym w Australii, w USA, w Wielkiej Brytanii zawsze szuka dobrego pola golfowego w pobliżu hotelu.

Jego partnerzy do gry mówią, że Nadal idealnie wykorzystuje swoje tenisowe umiejętności w grze w golfa. Ma precyzyjne uderzenie, a w końcowej fazie "dołka" na tzw. greenie jego spokój i siła mentalna sprawiają, że nigdy się nie myli. - Nie ma żadnych myśli negatywnych - opowiada w reportażu "L'Equipe" francuski tenisista Julien Benneteau.

Obecnie golfowy handicap Nadala jest bliski ideału i wynosi 0,3. To w zasadzie poziom zawodowy, choć zawodowcy nie mają handicapu (wynosi on 0). Jak widać Nadal jest mistrzem nie tylko w tenisie.

Przed Hiszpanem jednak ważny turniej, ale nie golfowy. 13-krotny zwycięzca w środę zagra swój pierwszy mecz Rolex Paris Masters 1000 w Paryżu. Jego rywalem będzie jego rodak Feliciano Lopez. Jeśli Nadal wygra, przejdzie do historii. Do tej pory zwyciężył 999 oficjalnych meczów w ATP. Ponad tysiąc zwycięstw w cyklu ma tylko trzech zawodników: Jimmy Connors (1274), Roger Federer (1242) i Ivan Lendl (1068).

Ten ostatni znany był ze swojej pasji do golfa. Po zakończeniu kariery całkowicie poświęcił się tej dyscyplinie. Nawet Czech, nie miał takich obiecujących wyników w tym sporcie jak Rafael Nadal.

Olgierd Kwiatkowski

Dowiedz się więcej na temat: rafael nadal | tenis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama