Turniej ATP w Nicei: Pierwszy finał Briana Bakera

Amerykanin Brian Baker pierwszy raz w karierze awansował do finału tenisowego turnieju ATP Tour. W półfinale zawodów na kortach ziemnych w Nicei (pula nagród 398 250 euro) pokonał Rosjanina Nikołaja Dawidienkę 6:7 (5-7), 6:4, 6:2.

Ten rok 27-letni tenisista z Nashville rozpoczął w połowie piątej setki rankingu światowego. Wygrał jednak trzy turnieje niższej rangi w swojej ojczyźnie i szybko awansował o ponad 200 pozycji. Przed rozpoczęciem imprezy w Nicei był 216.

Wygrał tutaj trzy spotkania w kwalifikacjach, a następnie cztery w turnieju głównym, eliminując m.in. rozstawionego z numerem czwartym Francuza Gaela Monfilsa.

W finale jego rywalem będzie Hiszpan Nicolas Almagro (nr 3.), który w drugim półfinale pokonał grającego z "dwójką" Francuza Gillesa Simona 6:1, 6:3.