Reklama

Reklama

Turniej ATP w Miami: Łukasz Kubot odpadł w 1/8 finału debla

Łukasz Kubot i Szwed Robert Lindstedt przegrali z hiszpańskim deblem David Marrero-Fernando Verdasco 6:7 (2-7), 6:7 (8-10) w drugiej rundzie (1/8 finału) turnieju tenisowego ATP Tour Masters 1000 na twardych kortach w Miami (pula nagród 4,72 mln dolarów).

Oba sety były bardzo zacięte i emocjonujące. W 10. gemie pierwszego z nich Kubot i Lindstedt nie pozwolili rozstawionym z numerem piątym rywalom na wykorzystanie trzech piłek setowych, ale w decydującym momencie tej odsłony lepsi okazali się Marrero i Verdasco.

Reklama

Do wyłonienia zwycięzców w kolejnej partii również potrzebny był tie-break. W nim polsko-szwedzki duet obronił dwie piłki meczowe, ale za trzecim razem Hiszpanie wykorzystali okazję do zakończenia pojedynku zwycięstwem w dwóch setach.

Triumfatorzy wielkoszlemowego Australian Open w trzeciej imprezie ATP z rzędu kończą występ na drugiej rundzie. Tak samo było w Indian Wells i Acapulco (tam druga faza zmagań była ćwierćfinałem).

W pierwszej fazie rywalizacji deblistów w Miami wyeliminowani zostali Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Kubot zgłosił się także do singla, ale odpadł w pierwszej rundzie. Mecz otwarcia przegrał również Michał Przysiężny. W drugim etapie porażki doznał z kolei Jerzy Janowicz, turniejowa "19" (w pierwszym miał "wolny los").

Wynik meczu 2. rundy (1/8 finału) gry podwójnej:

David Marrero, Fernando Verdasco (Hiszpania, 5) - Łukasz Kubot, Robert Lindstedt (Polska, Szwecja) 7:6 (7-2), 7:6 (10-8)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama