Turniej ATP w Bukareszcie - debel Fyrstenberg-Matkowski w finale

Debliści Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali Denisa Istomina z Uzbekistanu oraz Czecha Lukasa Rosola 3:6, 6:3, 11-9 i awansowali do finału tenisowym turnieju ATP Tour na kortach ziemnych w Bukareszcie (pula nagród 426 605 euro).

Fyrstenberg i Matkowski po raz pierwszy w tym sezonie zagrają razem w decydującym spotkaniu w imprezie ATP. Na początku roku pierwszy z zawodników - w parze z Kanadyjczykiem Danielem Nestorem - triumfował w Brisbane.

Reklama

Ich finałowymi przeciwnikami będą najwyżej rozstawieni Horia Tecau i Jean-Julien Rojer. Zajmujący 11. pozycję w tegorocznym rankingu par Rumun i Holender wygrali z Brytyjczykiem Jamie Murrayem i Australijczykiem Johnem Peersem (4.) 2:6, 7:6 (7-3), 10-8.

"Biało-czerwoni" mają na koncie 14 wspólnych triumfów w turniejach tej rangi. W finale wystąpią zaś w duecie 37. raz.

Jeden z tytułów - w 2006 roku - wywalczyli właśnie w Bukareszcie. Dwa lata później dotarli do decydującego pojedynku, w którym musieli uznać wyższość rywali.

Drogę w tegorocznej edycji rozstawieni z numerem trzecim Polacy mieli ułatwioną, bowiem ich przeciwnicy w drugiej rundzie (ćwierćfinale) oddali mecz walkowerem.

Rosol w sobotę po raz drugi zaprezentował się na korcie. Kilka godzin wcześniej broniący tytułu Czech awansował do finału singla.

Wynik meczu półfinałowego gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 3) - Denis Istomin, Lukas Rosol (Uzbekistan, Czechy) 3:6, 6:3, 11-9

Jean-Julien Rojer, Horia Tecau (Holandia, Rumunia, 1) - Jamie Murray, John Peers (W. Brytania, Australia, 4) 2:6, 7:6 (7-3), 10-8

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje