Reklama

Reklama

Turniej ATP w Acapulco - zwycięstwo Grigora Dimitrowa

Rozstawiony z numerem czwartym Bułgar Grigor Dimitrow wygrał turniej tenisowy ATP Tour na twardych kortach w Acapulco (pula nagród 1,31 mln dolarów). W finale pokonał reprezentanta RPA Kevina Andersona 7:6 (7-1), 3:6, 7:6 (7-5).

Dzień wcześniej Dimitrow w podobny sposób - po dwóch zwycięskich tie-breakach i przegranym secie - wyeliminował mistrza olimpijskiego z Londynu i pierwszego od 77 lat brytyjskiego triumfatora Wimbledonu Andy'ego Murraya.

Dimitrow i Anderson sąsiadują ze sobą w światowym rankingu: Bułgar jest 22., a zawodnik z Afryki Południowej - o "oczko" niżej.

Bułgar wygrał drugą imprezę ATP w karierze, w ubiegłym roku był niepokonany w Sztokholmie.

Wynik finału:

Grigor Dimitrow (Bułgaria, 4) - Kevin Anderson (RPA, 5) 7:6 (7-1), 3:6, 7:6 (7-5)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy