Reklama

Reklama

Tsitsipas atakuje po meczu z Kyrgiosem! "Pewnie był zbirem już w szkole"

Sobotni mecz Nicka Kyrgiosa ze Stefanosem Tsitsipasem w trzeciej rundzie Wimbledonu zapisał się w pamięci kibiców nie tylko ze względu na wynik, ale i zachowanie obu tenisistów. Australijczyk nieustannie prowokował swojego przeciwnika, a ten w pewnym momencie z dużą siłą posłał piłkę w trybuny. Atmosfera była bardzo gęsta również po spotkaniu a Grek wprost przyznał, że postawa rywala była poniżej wszelkiej krytyki.

Spotkanie rozstrzygnęło się w czterech setach, a do kolejnej fazy awansował Kyrgios, wygrywając 6:7, 6:4, 6:3, 7:6. Napięcie podczas meczu było gigantyczne. W końcówce drugiego seta, wygranego przez Kyrgiosa, Grek wybił piłkę w stronę publiczności. Zachowanie, które grozi dyskwalifikacją. Sędzia Damien Dumusois jednak nie zareagował.

"Pewnie już w szkole był zbirem"

Tsitsipas za swoje zachowanie przeprosił, choć... nie omieszkał podczas pomeczowej konferencji wspomnieć, że nie wzięło się ono z niczego.

Reklama

- To było złe z mojej strony, nigdy czegoś takiego nie zrobiłem. Nie wiem, co przyszło mi do głowy, przeprosiłem. Cały cyrk po drugiej stronie kortu stał się męczący. Odpowiedzialność jest po mojej stronie, ale było też coś, co wpłynęło na to zachowanie - mówił.

- To nie był pierwszy nasz mecz, w którym zachowywał się w taki sposób. Ciągłe gadanie, ciągłe dyskusje... - dodawał sugerując, że władze i zawodnicy powinni spróbować zrobić coś, by na taką postawę móc odpowiednio zareagować. 

Grek poszedł jednak jeszcze o krok dalej i zasugerował, że Kyrgios taki jest już od dzieciństwa.

- To ciągłę zastraszanie, nieustannie zastraszanie swoich przeciwników. Pewnie już w szkole był zbirem - wypalił.

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i w sieci?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL