Reklama

Reklama

Tokio 2020. Tenis. Iga Świątek i Łukasz Kubot zagrają później. Przez upały

Zmiany w turnieju tenisowym na igrzyskach w Tokio. Z powodów upałów i przypadkach zasłabnięć zawodników Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) postanowiła przesunąć godziny rozgrywania meczów na po południe. Nowy harmonogram obowiązuje od czwartku i dotyczy również spotkania ćwierćfinałowego Igi Świątek i Łukasza Kubota w mikście.

Decyzja została podjęta natychmiast po środowych wydarzeniach w Ariake Tennis Park. Podczas meczu ćwierćfinałowego singla pań Paula Badosa doznała udaru słonecznego i musiała przerwać swój mecz z Czeszką Marketą Vondrousovą. Hiszpanka opuściła kort na wózku. Spotkanie rozgrywane było w południe lokalnego czasu. Badosa poinformowała już za pomocą mediów społecznościowych, że czuje się dobrze.

Ogromnie cierpiał też podczas meczu z Fabio Fogninim Daniłł Miedwiediew. Rosjanin wygrał spotkanie, które rozpoczęło się o godz. 11.00 czasu japońskiego, ale nie oszczędził organizatorów. - Mogłem zakończyć ten mecz, ale mogłem umrzeć. Jeślibym umarł, kto wziąłby za to odpowiedzialność? - pytał sędziego Miedwiediew.

Reklama

Po rozegraniu kilku spotkań zawodnicy wysłali do ITF pytania z żądaniami zmian. Mocno napierał na to przede wszystkim najlepszy obecnie tenisista na świecie Novak Djoković. ITF posłuchało żądań zawodników, konsultując się także z MKOl i służbami medycznymi.

Najnowsze informacje z igrzysk olimpijskich - Sprawdź

"Po konstruktywnych konsultacjach w duchu poczucia odpowiedzialności, że zawsze na pierwszym miejscu należy stawiać zdrowie zawodników, ITF ogłasza zmianę harmonogramu ze względu na wzrastające upały i wilgotność w Japonii. Od czwartku 29 lipca mecze rozpoczynać się będą od godziny 15.00." - głosi komunikat ITF.

Oznacza to, że gry w Ariake Tennis Park będą się odbywały od godz. 8.00 czasu polskiego. Znany już plan na czwartek. Ćwierćfinał miksta Iga Świątek/Łukasz Kubot - Jelena Wiesnina/Asłan Karaczew organizatorzy ustawili jako czwarty mecz na korcie nr 1, po trzech singlach panów.  Najwcześniej ten mecz rozpocznie się o godz. 14 czasu polskiego, a 21 japońskiego.

ok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama