Reklama

Reklama

To dla niej Serena Williams kończy karierę. Tak wygląda córeczka tenisistki

Serena Williams przez lata królowała na światowych kortach, nie bez powodu otrzymała więc miano jednej z najlepszych zawodniczek wszech czasów. Jej życie bez wątpienia uległo zmianie, gdy w 2017 roku na świat przyszła córka tenisistki, Alexis Olympia Ohanian Jr. Od tamtego momentu urocza dziewczynka stała się oczkiem w głowie matki. To właśnie dla niej Williams podjęła decyzję o zakończeniu profesjonalnej kariery.

40-letnia już Serena Williams jeszcze nie tak dawno była jedną z największych rywalek polskiej gwiazdy, Agnieszki Radwańskiej. Polka kilka lat temu odłożyła rakietę tenisową i postanowiła skupić się na życiu prywatnym. Teraz w jej ślady poszła Amerykanka.

Williams wraz z mężem Alexisem Ohanianem krótko po ślubie doczekała się córki. Pojawienie się na świecie pierwszego dziecka bez wątpienia wpłynęło na życie 23-krotnej zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych. Po niespełna pięciu latach od narodzin Alexis Olympii, Serena Williams postanowiła zakończyć karierę tenisistki na poziomie zawodowym.

Reklama

Kulisy wielkiego biznesu Igi Świątek. Tak zarabia ogromne pieniądze

Córka Sereny Williams powodem zakończenia kariery tenisistki

W sierpniu Alexis Olympia Ohanian Jr. skończy pięć lat. Córeczka tenisistki skradła serca tysięcy kibiców, matka założyła jej nawet konto na Instagramie, które obserwuje prawie 640 tys. użytkowników. Na profilu dziewczynki znajdziemy nie tylko jej zdjęcia, ale także fotki, na których pozuje wraz z mamą.

Iga Świątek o hejcie: To jego główne źródło

Serena Williams: "Jeśli muszę wybierać między odbudowywaniem kariery a budowaniem rodziny, wybieram to drugie"

O zakończeniu kariery Williams poinformowała na łamach magazynu "Vogue", gdzie pojawiła się na okładce razem z córką. To właśnie dla niej doświadczona i utytułowana tenisistka podjęła tak trudną decyzję.

40-letnia gwiazda tenisa przyznała, że wielokrotnie słyszała od córki, że chciałaby mieć młodszą siostrę. Williams sama wychowała się w wielodzietnej rodzinie i zawsze mogła liczyć na wsparcie ze strony braci i sióstr. Dlatego właśnie rozumie marzenie córki o zostaniu starszą siostrą.

Iga Świątek znowu na korcie. Rozpoczyna dzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL