Reklama

Reklama

Tenisowy turniej w Miami opuszcza Key Biscayne

Po przyszłorocznej edycji prestiżowych turniejów WTA i ATP w Miami nastąpi zmiana miejsca rozgrywania tych imprez. Zamiast słynnego kompleksu kortów w miejscowości Key Biscayne tenisiści rywalizować będą na stadionie drużyny futbolu amerykańskiego Miami Dolphins.

Męski turniej w Miami to jedne z dziewięciu zawodów rangi Masters 1000, a kobiecy to jedna z czterech imprez rangi Premier Mandatory. Tradycyjnie już rywalizacja toczy się tam w marcu. Od 1987 roku areną turnieju jest Tennis Center at Crandon Park w Key Biscayne. Korty są otoczone palmami i plażami, a znakiem charakterystycznym są też wdzierające się czasem na pole gry jaszczurki.

Organizatorzy już od kilku lat chcieli zmodernizować infrastrukturę tego kompleksu, ale na przeszkodzie stawał sprzeciw rodzin będących właścicielami gruntów. Uzgodnili już z lokalnymi władzami, że dzierżawa terenu obowiązuje do 2023 roku, ale zostanie skrócona po zapłaceniu 1,3 mln dolarów. Umowa na goszczenie turnieju na Hard Rock Stadium ma zostać podpisana na co najmniej 20 lat. Porozumienie musi jeszcze oficjalnie zostać przegłosowane we wtorek, ale poparł je już burmistrz hrabstwa Miami-Dade Carlos Gimenez.

Reklama

Jak informują miejscowe media kort centralny zostanie zbudowany na mogącym pomieścić 64 tysiące widzów stadionie Miami Dolphins, który jest położony na północnych przedmieściach Miami. Mniejsze korty z kolei powstaną na parkingu otaczającym obiekt.

Tennis Center at Crandon Park to trzeci gospodarz wspomnianego turnieju. W 1985 roku rozgrywki toczyły się w mieście Delray Beach, a kolejna edycja w Boca Raton.

Agnieszka Radwańska ma dobre wspomnienia związane z Key Biscayne - triumfowała tam w 2012 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama