Reklama

Reklama

Tenisistka Johanna Konta zakończyła tenisową karierę

Brytyjska tenisistka Johanna Konta oficjalnie potwierdziła, że podjęła decyzję o zakończeniu kariery sportowej. "Już nie mam siły, zabrakło mi pary" - napisała w mediach społecznościowych.

W wywiadzie opublikowanym na stronie WTA Konta powiedziała, że "nie ma już tyle energii, aby móc nadal ciężko trenować. Po to, aby nadal pozostać na szczycie tego sportu".

"Moje emocjonalne, psychiczne i fizyczne odczucia już nie były takie, że jestem nadal gotowa wszystko poświęcić tenisowi" - wyjaśniła urodzona w Australii Brytyjka, która tegoroczny sezon zakończyła na 113. pozycji w rankingu WTA.

30-letni dzisiaj Konta najwyżej w rankingu WTA była na czwartej pozycji w dniu 17 lipca 2017 roku. W karierze wygrała cztery turnieje WTA. Była pierwszą Brytyjką od 39 lat, która w 2017 roku dotarła do półfinału Wimbledonu.

Reklama

Była także półfinalistką Australian Open (2016) i French Open (2019).

W tym roku z powodu zakażenia Covid-19 wycofała się w czerwcu z Wimbledonu, a później zrezygnowała ze startu w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

"Jej błyskotliwa kariera zachwyciła fanów w Wielkiej Brytanii i na całym świecie" - powiedział prezes Women's Tennis Association, Steve Simon. "Życzymy jej szczęścia i sukcesów w przyszłości" - dodał. 

wha/ krys/


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje