Reklama

Reklama

Tenisista Zverev zakończył współpracę z agencją menedżerską Federera

Alexander Zverev zakończył współpracę z agencją menedżerską Team8, której współzałożycielem jest Szwajcar Roger Federer. Niemiecki tenisista zaznaczył, że chce ponownie włączyć do sztabu członków swojej rodziny, by spędzać z nimi więcej czasu.

W pierwszej połowie stycznia Zverev poinformował o rozstaniu z trenerem Davidem Ferrerem. Hiszpan był w jego sztabie od połowy ubiegłego roku i w tym czasie siódmy zawodnik rankingu ATP dotarł m.in. do finału wielkoszlemowego US Open w Nowym Jorku, wygrał dwa turnieje ATP w Kolonii oraz wystąpił w decydującym meczu prestiżowej imprezy męskiego cyklu w Paryżu.

"Dotarłem do mojego pierwszego wielkoszlemowego finału bez rodziców i brata będących obok ze względu na obostrzenia związane z Covid-19. Z tego powodu i ze względu na wciąż obowiązujące na całym świecie restrykcje postanowiłem wrócić do korzeni i korzystać z pomocy rodziny w aspekcie szkoleniowym oraz...menedżerskim" - napisał na Instagramie 23-letni Niemiec.

Reklama

Podziękował Team8 za świetnie wykonaną pracę i ogromne doświadczenie.

"Ale czuliśmy, że to właściwa decyzja, by moja rodzina znów odgrywała większą rolę" - zaznaczył tenisista, którego głównym trenerem w przeszłości był już ojciec, Alexander Zverev senior.

W minionym roku w życiu niemieckiego zawodnika wiele się działo. Sfotografowano i nagrano, jak tańczył w tłumie podczas imprez towarzyszących dla uczestników Adria Tour. Przy okazji kontrowersyjnego cyklu organizowanego latem przez Serba Novaka Djokovica kilku zawodników zakaziło się koronawirusem. Niemca nie było w tym gronie, ale został skrytykowany, bo wcześniej obiecywał, że będzie dbał o zachowanie dystansu.

Podczas przełożonego na jesień wielkoszlemowego French Open o Zverevie zrobiło się głośno, po tym jak przyznał, że w meczu 1/8 finału grał z gorączką i mając kłopoty z oddychaniem.

W centrum zainteresowania mediów znalazł się także za sprawą wydarzeń z życia prywatnego. Jesienią wyszło na jaw, że jego była już wówczas partnerka Brenda Patea jest w ciąży i tenisista zostanie ojcem. Mniej więcej w tym samym czasie inna jego była dziewczyna Olga Szarypowa oskarżyła go o przemoc domową. Niemiec nazwał te zarzuty bezpodstawnymi i nieprawdziwymi. 

an/ cegl/

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie.

Sprawdź!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy