Reklama

Reklama

Tenis. Trener Sereny Williams tworzy specjalną ligę w dobie pandemii

Trener Sereny Williams Patrick Mouratoglou zorganizuje ligę dla profesjonalnych tenisistów w trakcie zawieszenia międzynarodowej rywalizacji z powodu pandemii. Rozgrywki w akademii Francuza w Nicei mają się toczyć na przełomie maja i czerwca.

Mouratoglou nazwał swoją inicjatywę Ultimate Tennis Showdown (UTS). Mecze będą się toczyć bez udziału publiczności.

Francuz planuje, że każdego tygodnia - przez okres pięciu tygodni - na żywo będzie transmitowanych 10 spotkań.

Rywalizacja rozpocznie się 16 maja. Tego dnia zajmujący 10. miejsce w rankingu ATP Belg David Goffin ma zmierzyć się z Australijczykiem Alexeiem Popyrinem (103.), którego ojciec jest współzałożycielem UTS.

Rywalizacja w międzynarodowych turniejach tenisowych została wstrzymana na początku marca i nie zostanie wznowiona przed 13 lipca. Wiadomo już również, że sierpniowa impreza WTA w Montrealu została przełożona na 2021 rok, a zgodnie z pierwotnym terminem (13-19 lipca) nie odbędą się także zawody ATP w Hamburgu.

Reklama

Wielkoszlemowy French Open, który zazwyczaj odbywa się w Paryżu na przełomie maja i czerwca, przesunięto w marcu na termin 20 września - 4 października. Tydzień wcześniej zakończyć się ma inny turniej tej rangi - nowojorski US Open.

Szef Amerykańskiej Federacji Tenisowej (USTA) Mike Dowse poinformował w czwartek, że decyzja w sprawie tych zawodów zapaść powinna w czerwcu. Opcję organizacji turnieju bez kibiców określił jako bardzo mało prawdopodobną, ale całkowicie jej nie wykluczył.

Wimbledon, który z kolei zaplanowany był w dniach 29 czerwca - 12 lipca, został po raz pierwszy od 1945 roku odwołany.

an/ co/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama