Reklama

Reklama

Tenis. Strój Emmy Raducanu trafił do Galerii Sław

​Strój, w którym Brytyjka Emma Raducanu wygrała wielkoszlemowy US Open, trafił do tenisowej Galerii Sław. "Legendarny występ: zachowany" - napisano na twitterze pod zdjęciem czerwonej koszulki i granatowej spódnicy.

"Pierwsza w historii kwalifikantka z wielkoszlemowym tytułem ma miejsce w historii światowego tenisa. Dziękujemy Ci @EmmaRaducanu za przekazanie stroju z US Open do naszej kolekcji" - napisano pod postem instytucji z siedzibą w Newport w USA.

18-letnia Raducanu na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku sprawiła jedną z największych niespodzianek w historii tenisa. Przystępując do turnieju ze 150. miejsca w rankingu WTA najpierw musiała przebrnąć kwalifikacje, a później bez starty seta sięgnęła po tytuł. Po turnieju awansowała w rankingu na 23. pozycję.

Emma Raducanu wygrała US Open. Pierwsza Brytyjka od 44 lat

Została pierwszą Brytyjką od 44 lat i Virginii Wade, która wygrała turniej wielkoszlemowy. 

Niedawno Raducanu ogłosiła, że rozstaje się z trenerem, który doprowadził ją do tego sukcesu - Andrew Richardsonem. Teraz szuka nowego i przygotowuje się do turnieju WTA w Indian Wells - początek 6 października, gdzie otrzymała "dziką kartę".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje