Reklama

Reklama

Tenis. Simona Halep zrezygnowała ze współpracy z trenerem Cahillem

Drogi Rumunki Simony Halep i australijskiego trenera Darrena Cahilla rozchodzą się po sześciu latach. To właśnie z tym szkoleniowcem Halep odnosiła największe sukcesy w karierze i to pod jego wodzą awansowała na pierwsze miejsce rankingu WTA.

"Po współpracy trwającej przez sześć wspaniałych lat Darren Cahill i ja zdecydowaliśmy, że nadszedł czas, aby się rozstać. Dziękuję mu za wszystko, za to, że uczynił mnie lepszą tenisistką i lepszym człowiekiem" - napisała na Twitterze Rumunka, która będzie obchodzić swoje 30. urodziny w najbliższy poniedziałek.

Simona Halep pod opieką Cahilla m.in. wygrała Wimbledon i Rolanda Garrosa

Halep w 2017 roku prowadzona przez Cahilla dotarła na szczyt hierarchii tenisowej kobiet, później triumfowała w turnieju Rolanda Garrosa w 2018 roku i w Wimbledonie rok później. Liderką rankingu WTA była dwukrotnie, w okresach październik 2017 - styczeń 2018 oraz luty 2018 - styczeń 2019.

Reklama

Aktualnie Halep jest na 14. miejscu w rankingu WTA. W tym roku z powodu kontuzji lewej łydki słabo wypadła zarówno na kortach Rolanda Garrosa, jak i w Wimbledonie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje