Reklama

Reklama

Tenis. Serena Williams wycofała się z turnieju. Powodem seksistowskie komentarze

Gwiazda tenisa zrezygnowała z udziału w turnieju Madrid Open. Serena Williams zdecydowała tak wskutek obraźliwych komentarzy kierowanych do niej przez organizatora turnieju. Mąż Amerykanki zdecydował się zareagować.

Madrid Open zgodnie z planem ma odbyć się na przełomie kwietnia i maja. Już teraz wiadomo jednak, że na korcie nie zagra Serena Williams. Amerykańska gwiazda tenisa ziemnego podjęła decyzję o wycofaniu się z rozgrywek.

Absencja Williams spowodowana jest konfliktem z organizatorem prestiżowego turnieju, a konkretnie jego obraźliwymi komentarzami.

Ion Tiriac w 2018 roku publicznie odniósł się do wagi i wieku Amerykanki, powracającej do międzynarodowej rywalizacji.

"Z całym szacunkiem, ale 36 lat i 90 kilogramów wagi. Chciałbym zobaczyć coś innego u kobiet. Kogoś takiego jak Steffi Graf" - powiedział wówczas były rumuński tenisista i miliarder.

Reklama

Jego obraźliwe komentarze nie skończyły się na tamtym sprzed trzech lat. Tiriac w rozmowie z telewizją TVR dodał, że Williams "przy obecnej wadze nie rusza się już tak jak 15 lat temu".

Publiczna sprzeczka w mediach społecznościowych

"Gdyby miała trochę przyzwoitości, poszłaby już na emeryturę" - dodał były 81-letni tenisista.

W obronie żony stanął Alexis Ohanian.

"Nikt nie przejmuje się tym, co myśli Tiriac, rasistowski i seksistowski klaun" - napisał na Twitterze mąż utytułowanej tenisistki.

Okazuje się jednak, że konflikt ma swój dalszy bieg. Oburzony wpisem Ohaniana jest bowiem syn 81-letniego właściciela turnieju, który publicznie wypomniał w odpowiedzi na tweeta, że nazwisko jego rodziny ma 70-letnią tradycję w świecie sportu.

AB

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL