Reklama

Reklama

Tenis. Roland Garros również dla niezaszczepionych

Władze drugiego tegorocznego turnieju wielkoszlemowego - Roland Garros zapowiedziały, że pracują nad takim regulaminem, aby dopuścić do startu tenisistów niezaszczepionych. W tym roku tytułu w Paryżu broni Novak Djoković.

Serb został deportowany w niedzielę z Australii i nie wystartował w rozpoczętym właśnie w Melbourne turnieju Australian Open. Djoković nie zdecydował się zaszczepić przeciw Covid i nie zamierza tego zrobić w przyszłości.

Ciepłe słowa prezesa francuskiej federacji o Djokoviciu

- Novak jest wielkim mistrzem i wyobrażamy sobie jego załamanie tym, że nie może bronić tytułu w Australian Open. Myślimy także o trudnej sytuacji organizatorów tego turnieju - powiedział w dzienniku "Le Parisien" prezes Francuskiej Federacji Tenisowej, Gilles Moretton.

W rozmowie z gazetą działacz zapowiedział, że organizatorzy Roland Garrosa, w tym nowa dyrektor turnieju Amelie Mauresmo, pracują nad rozwiązaniami, które pozwolą wystąpić we Francji tenisistom niezaszczepionym.

Reklama

- Nasz zespół współpracuje z władzami publicznymi, aby dokładnie określić zasady przyjęcia także tenisistów, którzy się nie zaszczepili - mówił Moretton.

"Bańka sanitarna" dla niezaszczepionych w Paryżu?

Według informacji podanej przez ATP i organizatorów Australian Open tylko trzech zawodników z pierwszej setki rankingu ATP, w tym Djoković, nie zaszczepiło się na Covid.

Jednym z rozwiązań dla takich tenisistów, które zaproponowała już francuska minister sportu Roxana Maracineanu, jest stworzenie dla nich "bańki sanitarnej" tak jak to miało miejsce w edycji 2022 roku dla wszystkich uczestników turnieju.

Ale możliwe jest też także, że organizatorzy będą musieli wymagać certyfikatu szczepień od tenisistów, aby dostosować się do zasad panujących w kraju i w związku z tym nie stwarzać różnicy między zawodnikami, a obywatelami Francji.

Turniej Rolanda Garrosa odbędzie się w dniach 22 maja - 5 czerwca. W ubiegłym roku w turnieju gry pojedynczej mężczyzn triumfował Djoković.

Olgierd Kwiatkowski

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL