Reklama

Reklama

Tenis. Roland Garros oficjalnie przełożony

Organizatorzy wielkoszlemowego turnieju Roland Garros poinformowali o zmianie terminu imprezy. Rozpocznie się ona 24 maja - o siedem dni później, niż pierwotnie planowano.

Turniej, który w ubiegłym roku dał Polakom tak wiele radości (zwyciężyła w nim Iga Świątek) zmienia termin z uwagi na sytuację epidemiologiczną we Francji. Według komunikatu, opublikowanego przez organizatorów, od maja w tym kraju mają być luzowane obostrzenia, a tym samym być może uda się doprowadzić do sytuacji, gdy zmagania na kortach oglądać będą mogli kibice.

- Przesunięcie da nieco więcej czasu na unormowanie sytuacji i zoptymalizuje szanse na to, by rywalizacja mogła być na żywo oglądana przez fanów - powiedział Gilles Moretton, szef francuskiej federacji. 

Reklama

Roland Garros zmienia termin

Według nowego planu 24 maja rozpoczną się kwalifikacje do turnieju. Potrwają one cztery dni. Od 30 maja do 13 czerwca toczyć będzie się rywalizacja w turnieju głównym.

Jak doskonale pamiętamy, w 2020 roku w rywalizacji singlistek najlepsza okazała się Świątek. Wśród mężczyzn triumfował Rafael Nadal.

TCReklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL