Reklama

Reklama

​Tenis. Prezydent RP o zwycięstwie Igi Świątek: Brawo! Gratulujemy! Duma!

- Wspaniały sukces Igi Świątek! Zwycięstwo w finałowym pojedynku WTA 1000 w Rzymie bez straty gema! To trzecia wygrana Igi w turniejach WTA. W poniedziałek będzie na 10. miejscu w rankingu WTA! - pogratulował zwycięstwa polskiej tenisistce Prezydent RP Andrzej Duda.

"Wspaniały sukces Igi Świątek! Zwycięstwo w finałowym pojedynku WTA 1000 w Rzymie bez straty gema! To trzecia wygrana Igi w turniejach WTA. W poniedziałek będzie na 10. miejscu w rankingu WTA! Brawo! Gratulujemy! Duma!" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Swój wpis opatrzył trzema emotikonami przedstawiającymi kciuk w górę, otwarcie szampana oraz bukiet kwiatów.

Iga Świątek, wygrywając turniej WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie, wywalczyła drugi w karierze tytuł w tourze. Niespełna trzy miesiące temu triumfowała na twardej nawierzchni w Adelajdzie.

Reklama

W finale takich zawodów 19-letnia tenisistka z Raszyna zagrała teraz po raz trzeci. W 2019 roku na "mączce" w Lugano musiała uznać wyższość Słowenki Polony Hercog.

W niedzielę po raz pierwszy wystąpiła zaś w decydującym spotkaniu imprezy WTA 1000, która rangą ustępuje tylko zmaganiom wielkoszlemowym.

Kolejny sukces Igi Świątek

Świątek ma też już w dorobku sukces wielkoszlemowy - w październiku ubiegłego roku wygrała French Open. W pozostałych turniejach tej rangi jeszcze nigdy nie dotarła do ćwierćfinału. Najbliżej była w Australian Open, w którego dwóch ostatnich edycjach odpadła w 1/8 finału.

Obecnie zajmuje 15. miejsce w światowym rankingu, ale dzięki sukcesowi w Rzymie w poniedziałek awansuje na 10., najwyższe w karierze.

an/ sab/ robs/

Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek | Andrzej Duda | ATP w Rzymie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama