Reklama

Reklama

Tenis. Pracownik jednego z hoteli zakażony. Setki osób związanych z Australian Open poddanych izolacji

Prawie 600 osób, związanych z organizacją tegorocznego Australian Open, zostało poddanych izolacji. Wszystko za sprawą pozytywnego testu na koronawirusa u jednego z pracowników hoteli, goszczących organizatorów i zawodników.

26-letni mężczyzna pracujący w hotelu Grand Hyatt Hotel, odbywał w nim staż, jako rezydent. Jego test na koronawirusa wyszedł pozytywny, co uruchomiło cały łańcuch kolejnych zdarzeń.

Prawie 600 osobom, w tym - tenisistom, organizatorom, osobom wykonującym funkcję pomocnicze - nakazano izolacje. Wszyscy zostaną tez dodatkowo przetestowani. Trwa ogromna operacja ustalania wzajemnych kontaktów, tworzenie takiej mapy ma pomóc w identyfikacji najbardziej narażonych na zakażenie.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Reklama

Nadzorujący sprawę premier australijskiego stanu Victoria przyznał, że istnieje zagrożenie, że może to zmienić plany na pierwsze dni turnieju Australian Open - Na tę chwilę, nie ma to jednak żadnego wpływu na turniej - stwierdził Daniel Andrews.

Pierwszy wielkoszlemowy turniej w sezonie był kilkakrotnie odsuwany w czasie. Ostatecznie miał rozpocząć się  8 lutego. Wcześniej ustalenia wymagają drabinki zmagań w Australian Open, co miało odbyć się w czwartek 4 lutego.

W singlu powalczy trójka polskich tenisistów: Iga Światek, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.

MR

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy