Reklama

Reklama

Tenis. Pekao Szczecin Open po raz trzeci uznano najlepszym challengerem na świecie

Wrześniowa, 27. edycja zawodowego turnieju tenisowego Pekao Szczecin Open ponownie została uznana przez ATP najlepszą imprezą tej rangi na świecie. To trzecie takie wyróżnienie dla najstarszej zawodowej imprezy tenisowej w Polsce.

The Best Challenger Award Pekao Szczecin Open po raz pierwszy otrzymał w 2002 roku. Kolejne takie wyróżnienie przypadło polskiemu turniejowi trzy lata temu. O przyznaniu tegorocznej nagrody ATP poinformowało w czwartek. Oprócz szczecińskiej imprezy równorzędne nagrody przyznano dwóm niemieckim challengerom w Brunszwiku, Heillbron i imprezie w meksykańskim Puerto Vallarta.

Wyróżnienie jest przyznawane przede wszystkim w oparciu o głosy zawodników, którzy po raz kolejny tak wysoko ocenili imprezę w stolicy Pomorza Zachodniego.

Reklama

- To naprawdę wielkie wyróżnienie i jestem dumny, że ponownie doceniono pracę całej ekipy, która rokrocznie tworzy turniej Pekao Szczecin Open - powiedział Krzysztof Bobala, dyrektor nagrodzonego challengera.

W sezonie 2019 na całym świecie odbyło się ponad 150 imprez challengerowych.

- Szczecin, Brunszwik, Heilbronn i Puerto Vallarta zostały ocenione przez zawodników oraz supervisorów zdecydowanie najwyżej. Różnice między najlepszymi były jednak tak minimalne, że ponownie postanowiono przyznać więcej nagród, aby godnie uhonorować wszystkich tych, którzy na to zasłużyli. Mnie osobiście bardzo cieszy to, że wysiłek, który wkładamy w przygotowanie kolejnych edycji turnieju, jest regularnie doceniany. Zawodnicy chwalą komfortowe warunki, które im zapewniamy, obiekt stale się rozwija, a my odnotowujemy kolejne rekordy frekwencji. Te czynniki to tylko przykładowe elementy, które składają się na sukcesy Pekao Szczecin Open - dodał Bobala.

Impreza od 27 lat jest wspomagana przez sponsorów tytularnych, czyli Bank Pekao S.A. (w pierwszych kilku edycjach by to Pomorski Bank Kredytowy, który następnie stał się częścią Pekao S.A.) oraz Miasto Szczecin.

- Posiadanie tak długoletnich i godnych zaufania partnerów jest dla nas wielką pomocą. To właśnie głównie dzięki nim możemy ze spokojem planować następne edycje oraz skupić się na dążeniu do poprawy i rozbudowywania kolejnych elementów turniejowego życia - stwierdził dyrektor Pekao Szczecin Open. 

Pekao Szczecin Open od 1999 roku jest zaliczany do imprez o najwyższej możliwej puli nagród przyznawanych uczestnikom challengerów. Obecnie wynosi ona 137 560 euro.

W tegorocznej edycji szczecińskiego turnieju zwycięzcą został Słowak Jozef Kovalik, który w finale okazał się lepszy od ubiegłorocznego triumfatora Guido Andreozziego. W 27-letniej historii Pekao Szczecin Open nigdy turnieju singlowego nie wygrał dwukrotnie ten sam zawodnik. Organizatorzy już zapowiedzieli, że we wrześniu roku 2020 turniej odbędzie się po raz dwudziesty ósmy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy