Reklama

Reklama

Tenis. Novak Djoković: Federer jest najlepszym tenisistą wszechświata

- Roger Federer jest najlepszym tenisistą wszech czasów. Ludzie na całym świecie go uwielbiają - stwierdził Novak Djoković. Serb pytany o najlepszego gracza globu bez wahania wskazał na Federera. Sam jednak przyznał że, na początku swojej kariery, jego zdanie mogłoby być inne.

Epidemia koronawirusa ograniczyła sportową działalność tenisistów, ale zdecydowanie sprzyja ich aktywności w mediach społecznościowych. Niedawno Novak Djoković i Stan Wawrinka zdecydowali się podzielić swoją rozmową w internecie.

Zawodnicy odnosili się do wielu spraw, jednak kibiców najbardziej zainteresowały ich opinie, dotyczące wskazania najlepszego tenisisty na świcie. Szczególną popularność w mediach zdobyły słowa Djokovicia. Numer 1. rankingu ATP wskazał na swojego faworyta.

- Roger Federer jest najlepszym tenisistą wszech czasów. Ludzie na całym świecie go uwielbiają. Kiedy z nim grałem, nie liczyłem na to, że sympatia kibiców będzie po mojej stronie. Ja to rozumiem, tak jest z Rogerem - stwierdził Djoković cytowany przez "La Gazzettę dello Sport".

Reklama

- Podobnie było gdy grałem z Rafaelem Nadalem. Jak mam być szczery to na początku kariery trochę mnie to irytowało na początku mojej kariery. Myślałem, że zasługiwałem na większe wsparcie od kibiców w starciach przeciwko nim. Potem dorastałem i zaakceptowałem to - dodał.

Zobacz więcej doniesień o tenisie

Tematem, który poruszyli zawodnicy był fundusz solidarnościowy dla niżej notowanych tenisistów: - Chciałbym, aby ATP rozdzieliło ok. 3,5 do 4 milionów dolarów wśród zawodników poniżej 250. miejsca. Wraz z Rogerem i Rafaelem chcemy przeznaczyć na ten cel spore środki.

W pomoc mieli by się głównie włączyć gracze z pierwszej setki w rankingu ATP. Według medialnych doniesień przekazaliby oni od 5 do 30 tysięcy dolarów. Kwoty jakie wpłaci powyższa trójka będą wyższe.

PA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL