Reklama

Reklama

Tenis. Niemka Julia Goerges kończy karierę

Znana niemiecka tenisistka Julia Goerges, półfinalistka wielkoszlemowego Wimbledonu w 2018 roku, niespodziewanie poinformowała o zakończeniu kariery. W światowym rankingu zajmuje obecnie 45. miejsce, a najwyżej była na dziewiątej pozycji - dwa lata temu.

Goerges, która 2 listopada skończy 32 lata, zamieściła swoje oświadczenie na portalu społecznościowym. Zrobiła to w dość oryginalny sposób.

Tekst zatytułowany "Time to say goodbye" zaczęła, jak w prywatnym liście, od zwrotu "Drogi Tenisie":

"Zawsze wiedziałam, że to poczuję, kiedy nadejdzie właściwy moment na pożegnanie. I właśnie teraz nadszedł" - przyznała niemiecka tenisistka.

"Jestem gotowa, aby zamknąć tenisowy rozdział w moim życiu i rozpocząć nowy, na który naprawdę nie mogę się doczekać. Dziękuję za wszystko, co mi dałeś. Na zawsze pozostaniesz w moim sercu" - dodała.

Reklama

Podziękowała też rodzinie, przyjaciołom, swojemu zespołowi, sponsorom oraz kibicom za wsparcie i wiarę w jej możliwości.

Łącznie wygrała siedem turniejów WTA w singlu, ostatni w styczniu 2019 roku w Auckland.

Największym sukcesem Goerges był awans do półfinału wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu w 2018 roku. Natomiast w US Open, French Open i Australian Open jej najlepszym wynikiem była czwarta runda.

Dobre rezultaty osiągała też w deblu i mikście. W 2014 roku dotarła w grze mieszanej do finału French Open.

bia/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL