Reklama

Reklama

Tenis. Mirosław Skrzypczyński ponownie prezesem PZT

​Mirosław Skrzypczyński został wybrany na drugą kadencję na prezesa Polskiego Związku Tenisowego podczas walnego sprawozdawczo-wyborczego zgromadzenia delegatów PZT w Regent Warsaw Hotel.

- Dziękuję za zaufanie, jakim zostałem obdarzony, bo to znaczy, że to, co udało nam się zrealizować przez ostatnie cztery lata miało sens i idzie w dobrym kierunku. Wiele zawdzięczamy świetnej współpracy z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Grupą Lotos, ale w ostatnich miesiącach pozyskaliśmy też wielu nowych sponsorów i partnerów, w tym również firm z sektora prywatnego. To dowód, że tenis skutecznie buduje swoją markę i zdobywa szerokie zaufanie u partnerów - powiedział prezes PZT Mirosław Skrzypczyński.

- Dzisiejsze wsparcie dla ludzi, którzy zostali wybrani do nowego zarządu daje możliwość szerszego rozwijania dotychczasowych projektów oraz szukania nowych pomysłów. Każdy z nich ma doświadczenie i w swoim terenie od lat skutecznie działa dla dobra polskiego tenisa na poziomie swoich klubów. Dlatego liczymy na to, że wszyscy wiele dobrego wniosą do działań zarządu i sprawią, że z jeszcze większym rozmachem będziemy wprowadzać w życie coraz odważniejsze plany. Musimy umiejętnie wykorzystać świetny czas polskiego tenisa - dodał Skrzypczyński.

Reklama

Do zarządu Polskiego Związku Tenisowego zostali wybrani w sobotę: dyrektor Narodowych Mistrzostw Polski i Górnika Bytom - Dariusz Łukaszewski (dotychczasowy wiceprezes ds. sportowych); Ryszard Robaszkiewicz (dotychczasowy wiceprezes ds. organizacyjnych); Piotr Matuszewski (dotychczasowy skarbnik PZT), Mariusz Ozdoba - prezes Pomorskiego Związku Tenisowego i szef Gdańskiej Akademii Tenisowej; Marcin Kowal oraz Andrzej Pyzara.

Natomiast wybrani do komisji rewizyjnej zostali: Regina Sokołowska, Kinga Szynklarz, Piotr Szczypka, Ryszard Kaliński i Jacek Gąsiorek.

Mirosław Skrzypczyński prezesem na 100-lecie związku

27 sierpnia, w Poznaniu, PZT obchodził 100-lecie istnienia, a uroczysta gala 100-lecia odbyła się 11 września w hotelu Regent. Mecenasem gali byli PKN Orlen, a mecenasami obchodów 100-lecia PZT jest Grupa Lotos oraz Kinder Joy of moving.

Obchody 100-lecia PZT zostały objęte patronatem narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości, a także patronatem nonorowym Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu profesora Piotra Glińskiego oraz patronatem honorowym prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego.

Przed tygodniem zakończyła się trzecia - największa i pod kilkoma względami rekordowa - edycja cyklu Lotos PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski, składającego się z 13 turniejów, w tym 11 międzynarodowych. Jej najważniejszym punktem były 95. Narodowe Mistrzostwa Polski, w których pula nagród przekroczyła 750 tys. zł, a złoci medaliści w singlu wyjechali z Bytomia nowoczesnymi mercedesami klasy A ufundowanymi przez gdyńską firmę BMG Goworowski.

Z okazji jubileuszu podczas wszystkich mistrzostw Polski, meczów reprezentacji narodowych i turniejów z cyklu Lotos PZT Polish Tour 2021 prezentowany był cykl wystaw "Waleczni na korcie i na polu bitwy - Bohaterowie Niepodległej i Wolnej Polski", współfinansowany przez Biuro Programu "Niepodległa".

Obchody 100-lecia zakończą się w dniach 10-11 grudnia w Zielonej Górze, gdzie w hali MOSiR-u rozegrane zostanie towarzyskie spotkanie mieszanych drużyn (kobiet i mężczyzn) Polska - Czechy. W zespole gości udział już zapowiedzieli: Petra Kvitova, Kateřina Siniakova, Marketa Vondroušova, Jiři Vesely i Lukaš Rosol. Kapitanami ekip będą Petr Pala (panie) i Jaroslav Navratil (panowie). Składy gospodarzy poznamy w najbliższych dniach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje