Reklama

Reklama

Tenis. Mecz Polska - Czechy: Znamy składy. Szykuje się wielki powrót

Znamy już skład polskiej kadry na dwudniowy mecz z Czechami, który odbędzie się w grudniu w Zielonej Górze. Wśród powołanych zawodników znalazł się m.in. Jerzy Janowicz, dla którego będzie to pierwszy występ na korcie przed publicznością po niespełna dwóch latach.

Już za niespełna dwa tygodnie, w dniach 10-11 grudnia w Zielonej Górze odbędzie się mecz pomiędzy reprezentacją Polski, a Czechami. Jak poinformował poprzez serwis PZT Mariusz Fyrstenberg, kapitan reprezentacji Polski w Pucharze Davisa, na zgrupowaniu przed tym starciem wśród mężczyzn zjawią się m.in. Łukasz Kubot, Kamil Majchrzak, Kacper Żuk, Jan Zieliński, Szymon Walków, Daniel Michalski, Maks Kaśnikowski oraz... Jerzy Janowicz.

Jerzy Janowicz szykuje się na wielki powrót

Dla Janowicza będzie to pierwszy występ przed szerszą publiką po niespełna dwóch latach. Tenisista ostatni raz pojawił się na korcie w oficjalnym meczu w marcu 2020 roku, kiedy to pokonał pochodzącego z Hongkongu Pak Long Yeunga. Kariera pochodzącego z Łodzi zawodnika wyhamowała w ostatnich latach przez kontuzje.

"Od paru miesięcy intensywnie trenuję, ale wiadomo, że to nie to samo, co możliwość poważnej gry na punkty z solidnymi rywalami. Dlatego nie mogę się doczekać tego występu, tym bardziej, że wreszcie na trybunach będą obecni kibice" - stwierdził Janowicz, cytowany przez pzt.pl.

"Uważam, że sport zawodowy bez udziału publiczności nie ma sensu, bo jednak sportowcy grają i dają z siebie wszystko właśnie dla ludzi, a ich doping dodaje dodatkowej energii" - dodał gracz.

Reklama

Polska - Czechy. W Zielonej Górze wiele znanych nazwisk

Na zgrupowaniu kadry kobiecej zjawią się m.in. Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa, Alicja Rosolska, Maja Chwalińska, Weronika Falkowska i Martyna Kubka. Na Polki, kilka miesięcy po starciu z Czeszkami, czeka nie lada wyzwanie: w kwietniu zmierzą się w play-offach o finały Pucharu Billie Jean King (dawniej Fed Cup) z wysoko rozstawionymi Rumunkami.

Jeśli chodzi o kobiecą kadrę Czech, to w Zielonej Górze można spodziewać się występu m.in. Petry Kvitovej, Markety Vondousovej czy Kateriny Siniakovej. Kapitan męskiego zespołu Czech Jaroslav Navratil zapowiedział z kolei zabranie na starcie z Polską m.in. Jiriego Vesely’ego i Lucasa Rosola.

Początek polsko-czeskiej potyczki będzie mieć miejsce w piątek 10 grudnia o godz. 15.00.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL