Reklama

Reklama

Tenis. Kanada pierwszym półfinalistą Pucharu Davisa

Tenisiści Kanady po zwycięstwie nad Australijczykami 2-1 zostali pierwszymi półfinalistami rozgrywanego w Madrycie turnieju finałowego Pucharu Davisa.

Decydujący punkt zdobyli w deblu Vasek Pospisil i Denis Shapovalov, którzy pokonali Johna Peersa i Jordana Thompsona 6-4, 6-4.

Wcześniej prowadzenie dla ekipy spod znaku Klonowego Liścia wywalczył Pospisil zwyciężając Johna Millmana 7-6 (9-7), 6-4, a wyrównał Alex de Minaur po wygranej z Shapovalovem 3-6, 6-3, 7-5.

W drużynie z antypodów zabrakło tym razem Nicka Kyrgiosa, który w fazie grupowej wygrał oba pojedynki singlowe.

Pozostałe ćwierćfinały odbędą się w piątek. Hiszpanie spotkają się z Argentyńczykami, Serbowie z Rosjanami, a Brytyjczycy z Niemcami. Gospodarze turnieju będą musieli sobie radzić bez Roberto Bautisty Aguta, który wycofał się z imprezy ze względu na śmierć ojca.

Reklama

Puchar Davisa przeszedł reformę i od tego roku triumfator jest wyłaniany w nowej formule. W turnieju finałowym brało udział 18 zespołów, które zostały podzielone na sześć grup. W ćwierćfinałach znaleźli się ich triumfatorzy oraz dwie najlepsze ekipy z drugich pozycji; odpadła już m.in. broniąca trofeum Chorwacja. Od tej fazy rywalizacja toczyć się będzie systemem pucharowym. Na mecz składają się dwa pojedynki singlowe i debel.

Finał zaplanowano na niedzielę.

Wyniki ćwierćfinałów:

czwartek:

Australia - Kanada 1-2

John Millman - Vasek Pospisil 6-7 (7-9), 4-6 

Alex de Minaur - Denis Shapovalov 3-6, 6-3, 7-5 

Jordan Thompson, John Peers - Vasek Pospisil, Denis Shapovalov 4-6, 4-6

pozostałe pary (mecze w piątek):

Hiszpania - Argentyna

Serbia - Rosja

W. Brytania - Niemcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama