Reklama

Reklama

Tenis. Iga Świątek pochwaliła się umiejętnościami piłkarskimi

Okazuje się, że Iga Świątek potrafi błyszczeć nie tylko na tenisowym korcie. Niespełna 20-letnia Polka pochwaliła się swoim piłkarskim talentem.

Kamery telewizyjne wielokrotnie pokazywały nam już skoczków narciarskich, którzy w trakcie rozgrzewki grali w siatkówkę lub piłkę nożną. Teraz okazało się, że w futbol lubią pograć także gwiazdy tenisa.

Na oficjalnym koncie WTA pojawiło się nagranie, na którym Iga Świątek wraz ze swoim sztabem szkoleniowym gra w piłkę w parku. Co więcej, nasza tenisistka pokazała się z naprawdę dobrej strony! 

Na krótkim filmiku Świątek broni kilka strzałów na bramkę - Wojciech Szczęsny oraz Katarzyna Kiedrzynek mogli by być z niej dumni!

Iga Świątek ma talent bramkarski

"Jesteście tam?" - zagaiło żartobliwie konto WTA, oznaczają profil "Łączy Nas Piłka" oraz dodając emotikon telefonu. Teraz Świątek pozostaje już tylko czekać na powołanie do seniorskiej reprezentacji - żartują internauci.

Gra w piłkę była dla Igi zapewne dodatkowym treningiem, po tym jak przedwcześnie zakończył się jej pojedynek z Alison Riske. Amerykanka pod koniec pierwszego seta nabawiła się kontuzji i skreczowała.

Reklama

Świątek dzięki temu awansowała do 2. rundy turnieju w Rzymie. Samo spotkanie przed przedwczesnym końcem miało bardzo emocjonujący przebieg. Świątek przegrywała już 1:4, ale wygrała cztery kolejne gemy i miała nawet piłkę setową.

WG

Reklama

Reklama

Reklama