Reklama

Reklama

Tenis. Iga Świątek nie zagra w Stuttgarcie

Iga Świątek nie weźmie udziału w turnieju w Stuttgarcie. Tenisistka poinformowała o tym w swoich mediach społecznościowych.

"Niestety, nie zagram w Stuttgarcie. Bardzo żałuję, jednak ze sztabem zdecydowaliśmy, że konieczne jest poświęcenie czasu na lepsze przygotowanie się do kolejnych turniejów w Madrycie, Rzymie i Paryżu podczas tego intensywnego dla mnie sezonu. Mam nadzieję, że będzie kibicować mi w czasie całego sezonu na mączce" - poinformowała Świątek.

Turniej WTA Stuttgart pod szyldem Porsche Tennis Grand Prix miał rozpocząć się 19 kwietnia. To pierwszy duży turniej, otwierający sezon gry na mączce.

Świątek chce skupić się na Paryżu

Wcześniej Świątek zrezygnowała także z udziału w turnieju Pucharze Billie Jean King w Bytomiu, który miał odbyć się w dniach 16-17 kwietnia.

Priorytetem dla polskiej tenisistki będą teraz inne turnieje. 29 kwietnia rozpocznie się turniej w Madrycie, a 10 maja w Rzymie. Natomiast kluczowym tegorocznym turniejem będzie Roland Garros, w którym Świątek broni tytułu. Francuski turniej zaplanowany jest na termin 30 maja-13 czerwca.

Reklama

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL