Reklama

Reklama

Tenis. Hubert Hurkacz zagra w turnieju na Florydzie

Hubert Hurkacz weźmie udział w pierwszym turnieju tenisowym w czasie pandemii koronawirusa. Polak wystartuje w zawodach UTR Pro Match Series, która odbędzie się w West Palm Beach na Florydzie w dniach 8-10 maja.

Trzydniowy turniej na Florydzie ma odbyć się z uwzględnieniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Poza zawodnikami na korcie będzie tylko sędzia główny, ponadto każdy zawodnik zostanie zaopatrzony w osobny zestaw piłek. Nie będzie też zmiany miejsc podczas przerw w grze.

Turniej mężczyzn odbędzie się w dniach 8-10 maja, zaś dwa tygodnie później rywalizować ze sobą mają panie. Wyniki nie będą wliczane do klasyfikacji ATP i WTA, ale tenisiści mogą liczyć na gratyfikacje finansowe.

W ciągu trzech dni Hurkacz rozegra trzy spotkania, a jego rywalami będą Amerykanie Reilly Opelka, Tennys Sandgren i Tommy Paul. Polak zajął miejsce Włocha Matteo Berrettiniego, który wycofał się w ostatniej chwili.

Hurkacz od dwóch miesięcy przebywa w USA. W marcu miał wziąć udział w turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells, ale zawody odwołano.

Na początku tygodnia odbył się już pierwszy turniej w niemieckim Hoehr-Grenzhausen. Zwycięzcą okazał się sklasyfikowany na 143. miejscu w rankingu ATP Yannick Hanfmann.

Reklama

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama