Reklama

Reklama

Tenis. Australian Open tylko dla zaszczepionych

Dyrektor Australian Open i szef Tennis Australia Craig Tiley zapowiedział, że w przyszłorocznym turnieju w Melbourne będą mogli zagrać wyłącznie tenisiści zaszczepieni przeciw Covid. Pod znakiem zapytania stoi występ obrońcy tytułu i dziewięciokrotnego triumfatora AO Novaka Djokovicia.

Szef Tennis Australia poinformował podczas oficjalnej prezentacji Australian Open o regułach sanitarnych, które będą obowiązywać w pierwszej w roku imprezie wielkoszlemowej. - To jest jasne, że aby uczestniczyć w Australian Open, aby znaleźć się w stanie Viktoria, trzeba być zaszczepionym. - powiedział Tiley.

Co na to Novak Djoković?

Co w takim razie z Novakiem Djokoviciem? Miesiąc temu w wywiadzie dla serbskiej gazety "Blić" powiedział, że nie zdradzi tego czy jest zaszczepiony.  - Nie chciałbym, aby moje słowa były użyte kiedyś przeciw mnie - stwierdził. Wiosną mówił, że "ma nadzieje, że szczepienia sportowców nie będą obowiązkowe".

Reklama

Lider rankingu ATP mówił również o tym, że jego menedżer jest w stałym kontakcie z Tennis Australian, a ostateczną decyzję o starcie w Melbourne podejmie wtedy, kiedy pojawi się oficjalny komunikat. Być może wypowie się na ten temat na konferencji po sobotnim spotkaniu w półfinale ATP Finals w Turynie, w którym jego przeciwnikiem będzie Alexander Zverev (transmisja turnieju w Polsacie Sport).
Tiley stawia sprawę jasno. - Czekamy na Novaka Djokovicia. Jest w tej sprawie dużo spekulacji. To sprawa osobista Novaka, mamy nadzieję, że będzie tutaj. Dobra wiadomość jest taka, że większość zawodników  i zawodniczek jest zaszczepionych - powiedział dyrektor Australian Open.

Serb dziewięciokrotnie wygrywał turniej w Melbourne, jest liderem rankingu ATP i wciąż walczy o rekordową liczbę zwycięstw w turniejach wielkoszlemowych. Zwyciężył do tej pory w 20-stu podobnie jak Roger Federer i Rafael Nadal. Rezygnacja z Australian Open byłaby dla niego wielką sportową stratą.

Bez limitu frekwencji

Craig Tiley dodał, że turniej odbędzie się z kibicami, oczywiście zaszczepionymi. Dla widowni nie będą obowiązywać limity frekwencji. Trwają dyskusje na temat protokołu Covid dla kibiców. Najbardziej prawdopodobne jest, że fani będą musieli zakładać maseczki wyłącznie w sklepach znajdujących się na obiekcie Melbourne Park.

Turniej główny Australian Open rozpocznie się 17 stycznia. Finał mężczyzn odbędzie się 30 stycznia. Nowością w harmonogramie turnieju są terminy meczów półfinałowych. U pań oba mecze zaplanowano na sesję wieczorną w czwartek wieczorem (27 stycznia), a u panów na piątek 28 stycznia (do tej pory były rozbite na dwa dni).

ok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama