Reklama

Reklama

Szef ATP: Wznowienie rywalizacji na trawiastą część sezonu - wątpliwe

Szef organizacji ATP Andrea Gaudenzi przestrzega przed optymistycznymi prognozami, że wstrzymana z powodu koronawirusa rywalizacja tenisowa zostanie wznowiona na początku czerwca. "Powrót na sezon trawiasty jest wątpliwy" - ocenił.

Pierwszymi tenisowymi imprezami, które nie odbyły się w związku z pandemią, były prestiżowe marcowe turnieje na kortach twardych w Indian Wells i Miami. Tydzień temu organizacje WTA i ATP poinformowały zaś, że rywalizacja w zawodach rozgrywanych pod ich szyldem została zawieszona do 7 czerwca. Tym samym nie dojdzie do skutku zdecydowana większość tegorocznych imprez na ziemnej nawierzchni. Wielkoszlemowy French Open z kolei został przełożony na przełom września i października.

Rozpoczęcie pierwszych w tym roku turniejów cyklu na trawie zaplanowane jest na 8 czerwca. Gaudenzi potwierdził, że celem jest powrót do gry w tej części sezonu, ale przyznał, że jest to wątpliwe z uwagi na skalę rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Reklama

"Planowanie czegokolwiek obecnie jest niemożliwe. Trzeba unikać pochopnych decyzji póki nie wiemy, jak długo potrwa kryzys" - zaznaczył Włoch.

Decyzji dotyczących turniejów na kortach trawiastych prawdopodobnie należy spodziewać się w kwietniu. Wielkoszlemowy Wimbledon zaplanowany jest w Londynie w dniach 29 czerwca - 12 lipca.

"Wszystkie opcje zostaną przeanalizowane. Być może uda się wydłużyć sezon" - wspomniał Gaudenzi.

Na całym świecie odnotowano już ponad 438 tys. zakażeń koronawirusem oraz ponad 19,6 tys. zgonów.

an/ pp/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL