Reklama

Reklama

Świątek i Hurkacz w świątyni tenisa. Matkowski: Oto magia Wimbledonu

Nie tylko Iga Świątek i Hubert Hurkacz, ale też Magdalena Linette, Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa, Maja Chwalińska oraz Kamil Majchrzak przystąpią do rywalizacji na Wimbledonie. Na czym polega magia i siła najstarszego turnieju świata - wyjaśnia Interii Marcin Matkowski, który na londyńskiej trawie dwukrotnie dotarł do ćwierćfinału gry podwójnej.

Matkowski: Historia i magia Wimbledonu zachwycają

Na pierwszy rzut oka rzucają się białe stroje, w jakich zobowiązani są grać tenisiści. Marcin Matkowski wskazuje znacznie więcej zalet Wimbledonu.

- Historia i magia tego miejsca zachwycają. Na dodatek korty są pięknie położone. Na świetną atmosferę wpływa też estyma przychodzących kibiców. Setki, tysiące osób czekających całą noc na zakup biletów i wejście na obiekt. To wszystko powoduje, że jest to jedyny tego rodzaju turniej - komplementuje Matkowski.

Zobacz najlepsze zagrania i skróty meczów z Wimbledonu!

Reklama

Wimbledon czyli The Championship

Zwraca też uwagę na jeszcze jedną rzecz.

- Spójrzmy na sam tytuł turnieju. To nie jest Wimbledon, tylko The Championship, czyli mistrzostwa. Gdy ktoś powie "Championship", od razu wiadomo, o jaki turniej chodzi - uważa Marcin Matkowski.

- Jest to ewidentnie wyróżniający się turniej nawet na tle innych wielkoszlemowych. Przez tę swoją magię i historię wszyscy zawodnicy - zarówno ci lubiący trawę, jak i nielubiący, z szacunkiem podchodzą do tego turnieju i każdy stara się go wygrać - tłumaczy nasz znakomity były deblista.

Hubert Hurkacz i Maja Chwalińska zaczynają swe mecze już o godz. 12

Pierwsze mecze Wimbledonu rozpoczną się już dzisiaj o godz. 12, gdy na kort wyjdzie Hubert Hurkacz do starcia z Alejandro Daidovichem. O tej samej godzinie Maja Chwalińska wyjdzie przeciwko Katerzinie Siniakovej. O godz. 13:15 Kamil Majchrzak zmierzy się z Thanasim Kokkinakisem

Wszystkie mecze w najwyższej jakości i z profesjonalnym komentarzem możecie oglądać na antenach Polsatu Sport, Polsatu Sport Premium 1-2, a w internecie na Polsat Box Go.

Plan gier Polaków w Wimbledonie na poniedziałek:

godz. 12:00 - Hubert Hurkacz - Alejandro Davidovich Fokina

godz. 12:00 - Maja Chwalińska - Katerina Siniakova

ok. 14:00 - Kamil Majchrzak - Thanasi Kokkinakis

ok. 14:00 - Katarzyna Kawa - Rebecca Marino

ok. 17:00 - Magda Linette - Fernanda Contreras Gomez


Iga Świątek i Hubert Hurkacz w Polsacie

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacza, oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Czytaj też: Ryzykowna taktyka Igi Świątek. Matkowski: Postąpiła jak Novak Djoković

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL