Reklama

Reklama

Stan Wawrinka wierzy w powrót na Australian Open

Choć Stan Wawrinka już przygotowuje się do nowego sezonu w ojczyźnie, nie zdołał jeszcze dojść do pełni sił po kontuzji kolana. Problemy z chrząstką sprawiły, że konieczne były dwie operacje, a 32-letni Szwajcar nie pojawił się na korcie od Wimbledonu.

- Ostatnich pięć miesięcy było najtrudniejszym czasem w mojej karierze - powiedział Wawrinka na spotkaniu z dziennikarzami w Geneva Country Club.

Reklama

- Nawet dziś nie jestem w 100 proc. zdrowy. Choć fizycznie sporo mi brakuje, codziennie mocno pracuję, by się poprawić. Przynajmniej wiem, że zmierzam w dobrym kierunku i już to daje mi satysfakcję - dodał.

W minionym sezonie Szwajcar dotarł do finału Rolanda Garrosa i Indian Wells oraz półfinału Australian Open. Udane występy zakończone ostały jednak porażką w pierwszej rundzie Wimbledonu i poważną kontuzją.

- Pierwszą operacją była artroskopia, aby przyjrzeć się problemowi, a drugą rekonstrukcja chrząstki. Przede mną wiele tygodni pracy. Na szczęście nie ma żadnych opóźnień w rehabilitacji. Mam to szczęście, że jest przy mnie Pierre Paganini (trener przygotowania fizycznego). Bez niego byłoby mi dużo trudniej. Potrzebowałem kogoś, kto zna moje wnętrze i wie, czego potrzebuję, by powrócić do pełni sprawności - zaznaczył Wawrinka.

Stan wciąż wierzy w powrót na Australian Open. Poszukuje również trenera, który pomógłby w pracy Yannickowi Fattebertowi. W październiku sztab Wawrinki opuścił bowiem Magnus Norman.

BR

Dowiedz się więcej na temat: Stan Wawrinka | australian open

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje