Reklama

Reklama

Stan Wawrinka: Wciąż nie mogę uwierzyć, że wygrałem Rolanda Garrosa

- Zagrałem mecz życia. Wciąż nie mogę w to wszystko uwierzyć, wciąż się trzęsę - powiedział Szwajcar Stan Wawrinka po zwycięstwie z Serbem Novakiem Djokoviciem 4:6, 6:4, 6:3, 6:4 w finale wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu.

Stan Wawrinka:

- Jestem bardzo szczęśliwy. Jestem naprawdę dumny, że dziś wygrałem. Novak jest niesamowitym zawodnikiem i bardzo wymagającym rywalem... oraz dobrym przyjacielem. Mam nadzieję, że pewnego dnia zdobędzie tu tytuł.

- Byłem dziś naprawdę zdenerwowany. Zwłaszcza gdy zacząłem myśleć o tym, że mogę zostać zwycięzcą French Open. W trudnych momentach bardzo pomógł mi mój trener - Magnus Norman. To trofeum jest po części też jego. Na szczęście byłem też w stanie grać po swojemu.

- Zmieniłem swoje podejście, kiedy dotarłem daleko w tym turnieju. Gdy awansowałem do finału, byłem bardzo pewny swojej gry. Jestem gotowy wygrywać z najlepszymi tenisistami na świecie. Nie jestem tak dobry jak +Wielka Czwórka+, ale jestem wystarczająco dobry, by wygrać dwa turnieje wielkoszlemowe. +Wielka Czwórka+ zawsze będzie +Wielką Czwórką+. Nie chcę się z nimi porównywać, ale chcę ich pokonać.

Reklama

- Co do moich spodenek, to najwidoczniej jestem jedynym, któremu się one podobają.

Novak Djoković:

- Owacja, którą otrzymałem po meczu da mi jeszcze więcej motywacji, by wrócić tu i walczyć o tytuł, którego po raz kolejny nie zdobyłem. Przegrałem z rywalem, który był ode mnie lepszy. Przegrałem z zawodnikiem, który grał odważny tenis i zasłużył na zwycięstwo. W drugim secie obroniłem kilka +break pointów+, ale był lepszy... w tej partii, w trzeciej i w czwartej. W ostatniej odsłonie miałem szansę odwrócić losy meczu, prowadząc 3:0, ale nie mogłem zrobić dużo więcej niż zrobiłem. Czasem mogłem grać bardziej agresywnie, ale on wykorzystywał wszystkie szanse, które miał. Wszystko, co mogę powiedzieć, to... świetna robota. Zasłużył na to.

- Kiedy grasz o tytuł, to towarzyszy ci wiele emocji. Byłem bardziej zdenerwowany niż przy okazji innych meczów. To był finał French Open, ale było w nim dwóch zawodników, którzy chcieli zdobyć trofeum, nie tylko ja. Niektórzy próbują tworzyć historię tak, jakbym w nim był tylko ja. To zupełnie nieprawda. Wychodząc na kort, wiedziałem, że jestem blisko. Naprzeciwko mnie stał jednak zawodnik, który również chciał wygrać. Nie miałem jakiegoś specjalnego kłopotu z presją. Próbowałem walczyć do ostatniego punktu, ale to nie był mój dzień. Dałem z siebie wszystko, ale to nie wystarczyło.

- To porażka, oczywiście, że to boli. Zwłaszcza że to był finał. Miałem świetny sezon na kortach ziemnych, przed French Open sam się postawiłem w dobrej pozycji do zdobycia tytułu. Byłem naprawdę w grze, stosując taktykę, którą obrałem. On jednak znalazł rozwiązanie. To jest sport. Takie rzeczy zdarzają się na tym poziomie. Musisz zaakceptować porażkę.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL