Reklama

Reklama

Skandal podczas Wimbledonu. "Sprowadził tenis na najniższy poziom"

Choć od meczu trzeciej rundy Wimbledonu pomiędzy Nickiem Kyrgiosem a Stefanosem Tsitsipasem minęło już nieco czasu, echa zachowań Australijczyka w tym spotkaniu wciąż są żywe. Jego skandaliczną postawę skomentował były triumfator turnieju, jego rodak Pat Cash. "Sprowadził tenis na najniższy poziom pod względem gry, oszustw, manipulacji, nadużyć i agresji" - grzmiał.

Spotkanie Kyrgios - Tsitsipas zostanie w pamięci kibiców tenisa na długo. Przede wszystkim z uwagi na zachowania, jakich dopuszczała się dwójka. Grek w pewnym momencie posłał piłkę w trybuny, za co mógł zostać nawet ukarany dyskwalifikacją. Jak sam przyznał, choć jest świadom, że postąpił niewłaściwie, zwyczajnie puściły mu nerwy po przedstawieniu, jakie miało miejsce z drugiej strony siatki. 

Gwiazda apeluje w sprawie Nicka Kyrgiosa

- Cały cyrk po drugiej stronie kortu stał się męczący. Odpowiedzialność jest po mojej stronie, ale było też coś, co wpłynęło na to zachowanie - mówił.- To nie był pierwszy nasz mecz, w którym zachowywał się w taki sposób. Ciągłe gadanie, ciągłe dyskusje... - dodawał sugerując, że władze i zawodnicy powinni spróbować zrobić coś, by na taką postawę móc odpowiednio zareagować.

Reklama

Jak się okazuje, zachowania Kyrgiosa podczas spotkań dość ma także jego rodak, znakomity przed laty tenisista, Pat Cash. W rozmowie z "BBC" ocenił, że 27-latek miał sporo szczęścia, iż już w pierwszym secie nie został zdyskwalifikowany. 

- Coś trzeba z tym zrobić. Sprowadził tenis na najniższy poziom pod względem gry, oszustw, manipulacji, nadużyć i agresji - grzmiał.

Kyrgios walczy aktualnie o ćwierćfinał Wimbledonu z Amerykaninem, Brandonem Nakashimą. Relacja "na żywo" w Interii.

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i w sieci?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Reklama

Reklama

Reklama