Simona Halep: To był mój najlepszy sezon

Simona Halep jest rozczarowana faktem, że kontuzja pleców nie pozwoliła jej na start w tegorocznych Finałach WTA w Singapurze. Mimo to liderka kobiecego rankingu jest zdania, że obecny sezon był dla niej najlepszy w karierze. Na kortach Rolanda Garrosa Rumunka wygrała w nim swój pierwszy wielkoszlemowy turniej w karierze.

- To był mój najlepszy sezon. Wywalczyłam wielkoszlemowy tytuł i kończę sezon na pierwszym miejscu w rankingu. O więcej nie mogłam prosić. Miałam też trudne chwile, jak w Melbourne, ale one tylko mnie wzmocniły – przyznała Halep.

Reklama

- Jestem dumna z tego, że po Australian Open (przegrała w finale z Caroline Wozniacki - red.) byłam w stanie osiągać jeszcze lepsze wyniki. To był bez wątpienia mój najlepszy rok – dodała.

Teraz Rumunka planuje zrobić sobie dłuższą przerwę, by wyleczyć przepuklinę dysku. Za rakietę chce chwycić dopiero pod koniec grudnia.

- Potrzebuję przerwy, trzech lub czterech tygodni. Rehabilitacja powinna sprawić, że będzie dobrze. Na pewno nie potrzebuję operacji, a to wiele znaczy. Dzięki przerwie poczuję się też lepiej mentalnie – oceniła Halep.

Dowiedz się więcej na temat: Simona Halep

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje