Reklama

Reklama

Rybarikova powtórzyła w Waszyngtonie ubiegłoroczny sukces

Słowaczka Magdalena Rybarikova po raz drugi z rzędu triumfowała w tenisowym turnieju WTA Tour na twardych kortach w Waszyngtonie (z pulą nagród 1,295 mln dolarów). W finale wygrała z Niemką Andreą Petković 6:4, 7:6 (7-2).

Skład decydującego meczu w amerykańskiej stolicy był niespodzianką, bowiem obie zajmują odległe miejsca w rankingu - 24-letnia Rybarikova jest 43. (najwyższa pozycja w karierze - 39.), a rok starsza Petković - 64. (9.).

W dotychczasowej karierze słowacka zawodniczka triumfowała w czterech imprezach z cyklu WTA - Birmingham (2009), Memphis (2011) i Waszyngtonie (2012-2013).

Urodzona w Bośni i Hercegowinie (w serbskiej rodzinie) Petković wygrała zawody w austriackim Bad Gastein (2009) i Strasburgu (2011).

Wynik finału:

Magdalena Rybarikova (Słowacja, 7) - Andrea Petkovic (Niemcy) 6:4, 7:6 (7-2)

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy