Rosolska mistrzynią Polski

Aleksandra Rosolska zdobyła w sobotę złoty medal 83. tenisowych mistrzostw Polski, które odbywają się w Gliwicach. Zawodniczka Warszawianki pokonała w finale 17-letnią Magdalenę Linette (Grunwald Poznań) 6:1, 7:6 (7-3).

Dojście do finału najwyżej notowanej na świecie polskiej juniorki z Poznania nie było zaskoczeniem. W ćwierćfinale wyeliminowała obrończynię tytułu, klubową koleżankę Rosolskiej Karolinę Kosińską - w pierwszym secie zwyciężając do zera.

Wysoko w mistrzostwach zaszły też inne nastolatki. Linette w półfinale wygrała z 16-letnią Katarzyną Kawą (KKT Krynica Zdrój), a Rosolska na tym szczeblu wyeliminowała 19-letnią Edytę Ciepluchę (PKT Pabianice).

W sobotę rano na gliwickich kortach odbywały się ćwierćfinały singla mężczyzn. Po południu w ich rywalizacji mają się odbyć się półfinały; natomiast finał - w niedzielę.

Wynik finału gry pojedynczej kobiet:

Aleksandra Rosolska (Warszawianka) - Magda Linette (Grunwald Poznań) 6:1, 7:6 (7-3).