Reklama

Reklama

Rośnie popularność Naomi Osaki. Lodowo-śnieżna rzeźba tenisistki w Sapporo

W Japonii lawinowo rośnie popularność Naomi Osaki, liderki światowego rankingu tenisistek. Lodowo-śnieżna rzeźba zwyciężczyni wielkoszlemowego Australian Open jest jedną z największych atrakcji jubileuszowego, 70. Festiwalu Śniegu w Sapporo na wyspie Hokkaido.

Organizatorzy festiwalu szacują, że do 11 lutego odwiedzi go dwa miliony ludzi.

Większość z nich będzie chciało uwiecznić się z lodową rzeźbą popiersia Osaki. Przedstawiono zawodniczkę z charakterystyczną opaską na czole oraz rakietą tenisową.

W styczniu w Melbourne Japonka wywalczyła drugi tytuł wielkoszlemowy, po tym jak we wrześniu triumfowała w US Open.

21-letnia zawodniczka jest pierwszą w historii tenisistką z Kraju Kwitnącej Wiśni na czele listy WTA. Została też jednocześnie najmłodszą pierwszą rakietą świata od 2010 r. Wtedy była nią 20-letnia wówczas Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL