Reklama

Reklama

Roland Garros. Włosi liczą, że piękny sen Martiny Trevisan będzie trwał

Włoskie media, z "La Gazzetta dello Sport" na czele, mają nadzieję, że piękny sen podboju Rolanda Garrosa w wykonaniu Martiny Trevisan będzie trwał. Wszyscy nad Wisłą liczymy jednak, że zakończy go dziś przebojowa Iga Świątek.

"La Gazzetta" ogłosiła: "Trevisan dzieło sztuki" i zacytowała Włoszkę: "To mój najpiękniejszy dzień. Skoro Świątek pokonała rakietę nr 2 na świecie, to znaczy, że czeka mnie ciężki mecz. Ale teraz chcę cieszyć się wygraną z Bertens, ponieważ myślę, że to był jeden z moich najlepszych meczów w Paryżu".

Reklama

Dziś Trevisan nie wspomina już meczu z Bertens. Włoskie media analizują styl gry Włoszki i cytują ją: "Ileż otrzymuję miłości ze strony kibiców! To dla mnie jak dodatkowy bieg. Paryżu, teraz jestem szczęśliwa!" - głosi Martina.

26-letnia Włoszka na razie jest 159. rakietą świata, ale nawet jeśli dzisiaj odpadnie, to awansuje na 83. miejsce.

Zarówno dla Trevisan, jak i Świątek, ćwierćfinał turnieju Wielkiego Szlema, to największe osiągnięcie w karierze, a jedna z nich awansuje do półfinału.

"Będę żyła tym ćwierćfinałem punkt po punkcie. Przez lata nie dotykałam rakiety, teraz chcę się nią nacieszyć" - stwierdziła tenisistka z Florencji.

Trevisan przez wiele lat cierpiała na anoreksję, ale już teraz nie chce o niej mówić. Tak naprawdę życie odzyskała także dzięki tenisowi, dawnej miłości.

W dzisiejszym wydaniu "La Gazzetty dello Sport" Trevisan powiedziała: "Iga to trudna rywalka. Ale ja jestem zadowolona i cieszę się moim tenisem".

Gazeta jednak we wtorek więcej miejsca poświęca innemu ćwierćfinałowi, w którym Włoch Jannik Sinner zagra z Rafaelem Nadalem. Hiszpan to 12-krotny triumfator na kortach Rolanda Garrosa.

Spotkanie Świątek z Trevisan zaplanowano jako czwarte na centralnym obiekcie Philippe'a Chatriera, natomiast Sinner z Nadalem zagrają po nich. Gry ruszyły o 11.00.

Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek | roland garros

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje