Reklama

Reklama

Roland Garros. Nadal: Zagram, jeśli będą optymalne środki bezpieczeństwa

​Hiszpan Rafael Nadal zagra jesienią w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie, jeśli zostaną zastosowane optymalne środki bezpieczeństwa i każdy tenisista będzie mógł wystąpić. "Teraz ważna jest ostrożność i odpowiedzialność" - zaznaczył 12-krotny triumfator paryskiego turnieju.

Gdyby nie pandemia, to Nadal właśnie walczyłby w Paryżu o 13. zwycięstwo na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa. Z powodu koronawirusa tegoroczna edycja została przełożona na drugą połowę września. Nie brakuje głosów, że i wówczas trudno będzie zorganizować tę imprezę.

"Jeśli będziemy mogli grać w optymalnych warunkach pod względem bezpieczeństwa i każdy będzie mógł wystąpić, to będę tam. Ale teraz musimy zachować ostrożność i być odpowiedzialnymi przy podejmowaniu właściwych decyzji, by chronić bezpieczeństwo i zdrowie całego tenisowego świata" - podkreślił zdobywca 19 tytułów wielkoszlemowych w wywiadzie dla francuskiej telewizji France TV Sport.

Reklama

Zapytany o przyszłość tegorocznej edycji tego turnieju wicelider światowego rankingu przyznał, że nie myśli o tym z zawodowego punktu widzenia, ale medycznego.

"Widzę siebie w świecie, w którym jesteśmy w stanie chronić zdrowie wszystkich osób pracujących przy tej imprezie" - zastrzegł słynny Hiszpan.

Przyznał, że nie chciałby grać przy pustych trybunach. Organizatorzy nie wykluczają takiego rozwiązania.

"To coś, kiedy gra się przed publicznością, jest trudne do odnalezienia bez niej" - zaznaczył.

Podczas dwumiesięcznej przerwy od treningów na korcie ćwiczył nieco z wykorzystaniem ciężarów i dbał o podtrzymanie kondycji. Od kilku tygodni zaś ponownie ćwiczy na korcie, ale pojawia się na nim tylko kilka razy w tygodniu.

"To stopniowy powrót realizowany z największą ostrożnością. By być gotowym do gry, kiedy będzie to znów możliwe, ale jak na razie wciąż nie wiemy, kiedy to będzie" - zwrócił uwagę zawodnik, który w środę skończy 34 lata.

Od marca nie odbywają się żadne zawody pod szyldem WTA, ATP i ITF. Jak na razie odwołane są wszystkie imprezy do końca lipca. W czerwcu mają pojawić się nowe decyzje.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy