Reklama

Reklama

Roland Garros. Iga Świątek trenowała z Rafaelem Nadalem na paryskich kortach

Iga Świątek przygotowuje się do obrony tytułu w turnieju Rolanda Garrosa. Rywalizację na paryskich kortach rozpocznie prawdopodobnie w doskonałym humorze. W sobotę nasza tenisistka miała bowiem okazję potrenować ze swoim wielkim idolem - Rafaelem Nadalem.

Przed rokiem Iga Świątek niespodziewanie wykorzystała nieobecność kilku czołowych tenisistek, wygrywając Rolanda Garrosa. Zajmowała wówczas 54. miejsce w światowym rankingu i przed turniejem nikt na nią nie stawiał. Teraz Polka będzie musiała radzić sobie z presją, bowiem należy do grona kilku faworytek.

W pierwszej rundzie tegorocznych zmagań w Paryżu Polka zagra ze swoją przyjaciółką - Kają Juvan.

Iga Świątek trenowała z Rafaelem Nadalem

Tegoroczny Roland Garros wystartuje w niedzielę 30 maja. Świątek nie wybiegnie jednak na kort w pierwszym dniu zmagań. Może w spokoju przygotowywać się do swojego premierowego meczu, a w sobotę pomógł jej w tym... jej wielki idol Rafael Nadal.

Nagranie ze wspólnej gierki Świątek z Nadalem opublikowała w mediach społecznościowych dziennikarka Tiffany Henne.

- Przywitał się z nią w czwartek i była pod zbyt dużym wrażeniem, by mu odpowiedzieć. Dziś na treningu Iga Świątek zagrała z Rafaelem Nadalem - dodała w opisie filmiku.

Kilkanaście dni temu Świątek miała okazję wymienić kilka zdań z Nadalem i pochwaliła się wspólnym zdjęciem z hiszpańskim tenisistą.

Reklama

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy