Reklama

Reklama

Roland Garros. Iga Świątek - Simona Halep 6:1 6:2. Polka komentuje swoje zwycięstwo

- Brak mi słów. Jestem strasznie zmęczona. Cały czas byłam bardzo skoncentrowana. Myślałem tylko o tenisie. Jestem zaskoczona, że taki był wynik - stwierdziła na antenie Eurosportu Iga Świątek, która w 1/8 finału Rolanda Garrosa pokonała najwyżej rozstawioną Simonę Halep 6:1 6:2.

- Jestem dumna, bardzo się poprawiłam w porównaniu z zeszłym rokiem - dodała Polka.

Przed rokiem Świątek spotkała się z Halep na tym samym etapie turnieju. Wtedy wyrwała rywalce zaledwie jednego gema, teraz oddała jej tylko trzy i pewnie awansowała do ćwierćfinału.

To największa sensacja tegorocznego turnieju.

- Teraz doświadczenie na pewno mi pomogło. Wtedy to był mój pierwszy mecz na tak dużym stadionie. Od tamtej dużo się nauczyłam. Grałam z wielkimi zawodniczkami, jak Naomi Osaka czy Caroline Woziacki. Jestem zadowolona - stwierdziła Świątek.

Reklama

19-letnia Polka, który w tym roku ukończyła szkołę, skupia się teraz tylko na tenisie.

- Trzy miesiące temu skończyłam szkołę. Mam nadzieję, że tenis dalej będzie mi szło dobrze. Myślę tylko o tym. Myślę sobie, że może powinnam znaleźć sobie jakąś pasję - muzykę lub coś innego, ale skupiam się wyłącznie na tenisie i mam nadzieję, że będę grać jeszcze lepiej - zakończyła swoją wypowiedź Świątek.

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL