Reklama

Reklama

Roland Garros. Iga Świątek odpowiedziała na gratulacje Djokovicia. Zaskakujące słowa

Po historycznym triumfie Igi Świątek na kortach Rolanda Garrosa niemal cały tenisowy świat spieszył z gratulacjami dla młodej Polki. Pierwszego wielkoszlemowego zwycięstwa pogratulował jej między innymi Serb Novak Djoković, który sam w niedzielę zagra o tytuł w singlu mężczyzn. Odpowiedź Świątek była krótka i pełna ogłady, ale przy tym nieco zaskakująca.

Do krótkiej wymiany zdań pomiędzy Polką z Djokoviciem doszło na Twitterze.

Reklama

Serb pogratulował Świątek zwycięstwa, a 19-latka rodem z Raszyna odpowiedziała: "Dziękuję, mistrzu! Powodzenia jutro" (wpis został opublikowany w sobotę).

Na pierwszy rzut oka nie ma w tych słowach nic zaskakującego. Warto jednak przypomnieć, że rywalem Djokovicia w niedzielnym finale będzie Rafael Nadal, czyli wielki idol Świątek.

Doskonałym potwierdzeniem jej ogromnej sympatii względem Hiszpana jest sytuacja, do której doszło po meczu z Martiną Trevisan. Na koniec udzielanego na korcie wywiadu Polka zapytała, czy wciąż toczy się spotkanie, w którym udział brał właśnie Nadal. Po otrzymaniu twierdzącej odpowiedzi Świątek szeroko się uśmiechnęła i natychmiast odeszła od mikrofonu, chcąc zobaczyć Hiszpana w akcji.

TB

Dowiedz się więcej na temat: roland garros | Novak Djoković | Iga Świątek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama