Reklama

Reklama

Roland Garros: Fyrstenberg odpadł w 1/8 finału miksta

Mariusz Fyrstenberg i Czeszka Lucie Hradecka przegrali z niemiecko-holenderskim mikstem Anna-Lena Groenefeld, Jean-Julien Rojer 7:6 (10-8), 2:6, 5-10 w drugiej rundzie (1/8 finału) wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu.

Super tie-breakiem zakończył się również mecz otwarcia rozstawionych z numerem szóstym Fyrstenberga i Hradeckiej. W pierwszej rundzie wygrali z reprezentantami gospodarzy Julie Coin, Nicolas Mahut 1:6, 7:6 (12-10), 10-8.

Niespełna 34-letni Polak rywalizował w stolicy Francji również w deblu, ale wraz z Marcinem Matkowskim przegrali mecz otwarcia.

Hradecka w ubiegłym roku triumfowała w zmaganiach mikstów w Rolandzie Garrosie. Wówczas partnerował jej rodak Frantiszek Czermak.

W rywalizacji seniorów "Biało-czerwonych" reprezentuje w Paryżu już tylko Łukasz Kubot, który w sobotę ze Szwedem Robertem Lindstedtem awansował do ćwierćfinału gry podwójnej.

Reklama

Najdalej z polskich singlistów - do trzeciej rundy - dotarli Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz.

W mikście udział już wcześniej zakończyli Klaudia Jans-Ignacik, Alicja Rosolska i Matkowski. Wszyscy mieli zagranicznych partnerów.

Wynik meczu 2. rundy (1/8 finału) gry mieszanej:

Anna-Lena Groenefeld, Jean-Julien Rojer (Niemcy, Holandia) - Lucie Hradecka, Mariusz Fyrstenberg, (Czechy, Polska, 6.) 6:7 (8-10), 6:2, 10-5

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL