Roland Garros. Anisimova pokonała Halep w ćwierćfinale

17-letnia Amanda Anisimova, 51. w rankingu WTA, sensacyjnie rozprawiła się z Simoną Halep, wygrywając 6:2, 6:4 w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa.

Spotkanie młodej reprezentantki USA z trzecią w światowym rankingu Rumunką trwało niespełna 70 minut.

W poprzedniej rundzie Halep dała surową lekcję naszej Idze Świątek, ale tym razem musiał uznać wyższość znakomicie dysponowanej Anisimovej. Zarówno Amerykanka jak i Polka uznawane są za jedne z największych obecnie talentów kobiecego tenisa. Wcześniej Halep wyeliminowała także drugą z Polek, Magdę Linette.

W pierwszym secie decydujące znaczenie miał szósty gem, w którym Anisimova przełamała Halep i objęła prowadzenie 4:2. Wygrała następnie własne podanie, a w ósmym gemie, mimo oporu doświadczonej rywalki, wykorzystała trzecią piłkę setową przy serwisie Halep.

W drugiej odsłonie Anisimova przełamała rywalkę już na 2:0. Chwilę później prowadziła już 4:1, ale Rumunka odrobiła stratę przełamania i doszła na 4:4. Przy stanie 4:5 Halep serwowała, ale nie obroniła już pierwszej piłki meczowej.

Półfinałową rywalką Anisimovej będzie w piątek Australijka Ashleigh Barty.