Reklama

Reklama

Roland Garros 2022. Kiedy zagra Iga Świątek? Gdzie oglądać French Open? (transmisja)

Roland Garros 2022 to drugi wielkoszlemowy turniej w obecnym sezonie. Na kortach w Paryżu zaprezentują się najlepsi tenisiści i tenisistki. W głównej drabince French Open zagrają Polacy: Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch, Hubert Hurkacz oraz Kamil Majchrzak. Sprawdź, kiedy odbędzie się Roland Garros w Paryżu i gdzie oglądać transmisje z turnieju w tv i online live stream. Tekstowe relacje "na żywo" i wyniki Polaków we French Open 2022 na sport.interia.pl.

W tym roku pula nagród w Rolandzie Garrosie 2022 wynosi 43,6 miliona euro. Zwycięzcy turnieju kobiet i mężczyzn w singlu otrzymają po 2,2 mln euro. W zeszłym sezonie triumfatorzy uzyskali 1,4 mln, a Iga Świątek, która wygrała French Open w 2020 r. dostała za zwycięstwo 1,6 mln. Ostatnimi triumfatorami Rolanda Garrosia byli Serb Novak Djoković i Czeszka Barbora Krejcikova. Turniej Roland Garros 2022 można oglądać w tym roku w telewizji w Eurosporcie oraz w Internecie na Polsat Box Go oraz w Playerze.

Reklama

Czytaj również: Iga Świątek zdecydowaną liderką rankingu WTA

Roland Garros 2022. Kiedy zagrają Iga Świątek, Hubert Hurkacz i pozostali Polacy?

Wielkoszlemowy turniej Roland Garros 2022 ruszy w niedzielę 22 maja, a zakończy się 5 czerwca. W drabince głównej w singlu kobiet zaprezentują się Iga Świątek, Magda Linette oraz Magdalena Fręch. W turnieju mężczyzn wystąpią Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Zawodnicy i zawodniczki już za sam udział w pierwszej rundzie turnieju otrzymają 62 tysiące euro. Do eliminacji French Open 2022 zgłosili się także Kacper Żuk oraz Katarzyna Kawa.

W grze podwójnej kobiet Rolanda Garrosa udział wezmą: Alicja Rosolska z Erin Routliffe (Nowa Zelandia), Katarzyna Kawa z Terezą Mihalikovą (Słowacja) oraz Katarzyna Piter z Nurią Parrizas Diaz (Hiszpania). W zmaganiach gry podwójnej mężczyzn ujrzymy następujące pary z udziałem "Biało-Czerwonych": Jan Zieliński i Hugo Nys (Francja), Łukasz Kubot wraz Edouardem Rogerem-Vasselinem (Francja) oraz Kamil Majchrzak z Nathanielem Lammonsem (USA). Na liście rezerwowej jest duet Szymon Walków - Denys Mołczanow (Ukraina). Tym razem na grę w deblu nie zdecydował się Hubert Hurkacz, który w tym sezonie zaznał smak zwycięstwa w grze podwójnej. 

Zobacz też: Zagraniczne media zachwycone Igą Świątek. "Gra w swojej lidze"

I runda turnieju kobiet i mężczyzn w singlu w Rolandzie Garrosie 2022 odbędzie się w dniach 22-24 maja (niedziela, poniedziałek, wtorek). To właśnie wtedy zagrają swoje mecze Iga Świątek, Hubert Hurkacz oraz pozostali Polacy. Finał turnieju kobiet zaplanowano na 4 czerwca (sobota), natomiast finał zmagań mężczyzn w singlu rozegrany zostanie 5 czerwca (niedziela). 

French Open 2022. Gdzie oglądać w tv i online live stream? (transmisja)

Turniej Roland Garros 2022 można oglądać w tv na sportowych kanałach Eurosportu. Transmisje także online live stream na Polsat Box Go oraz w Playerze. Zmagania we French Open można śledzić również na urządzeniach mobilnych. Relacje oraz wyniki z meczów Igi Świątek, Huberta Hurkacza i pozostałych Polaków w Rolandzie Garrosie na sport.interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama