Reklama

Reklama

Rodzice Katarzyny Pyki sprzedają mieszkanie, by mogła trenować

Rodzice młodej polskiej tenisistki sprzedają mieszkanie, by Katarzyna Pyka mogła trenować w znanej akademii, podał transfersport.pl. Zawodniczka ćwiczy pod okiem Stefana Ortegi, który w przeszłości pracował z Martiną Navratilovą i Swietłaną Kuzniecową. Dzięki "dzikiej karcie" 17-letnia Pyka wystąpi w kwalifikacjach turnieju WTA w Katowicach.

Pyka od lutego na stałe przebywa w Barcelonie i tam ćwiczy w Akademii Tenisowej Sanchez-Casal.

- Pobyt jest zaplanowany na rok. Ma też nauczyć mnie dorosłości, co pomoże na korcie. Bo tenis to sport indywidualny. Myślę, że to bardzo ważna i dobra dla mnie decyzja - powiedziała Pyka.

Jej trenerem jest Stefan Ortega, który wcześniej pracował z jedną z największych gwiazd kobiecego tenisa, czyli Martiną Navratilovą, a także ze Swietłaną Kuzniecową, która z nim w boksie jako pierwsza Rosjanka wygrała wielkoszlemowy US Open (2004 rok). Oprócz nich z Akademią Tenisową Sanchez-Casal byli czy są związani m.in: Serbka Ana Ivanović, Szkot Andy Murray i Bułgar Grigor Dimitrow.

Reklama

- Wynik nie jest dla nas sprawą nadrzędną. Ważne będzie, jak Kasia wypadnie w konfrontacji z lepszymi zawodniczkami. Jesteśmy bardzo wdzięczni za stworzenie jej takiej możliwości - dodał Hiszpan.

Przypadek ze sprzedażą mieszkania jest podobny do sytuacji Agnieszki Radwańskiej. Czwarta obecnie zawodniczka w rankingu WTA, na początku swojej kariery potrzebowała finansowego wsparcia rodziny, by móc wyjeżdżać na zagraniczne turnieje. Postanowiono więc spieniężyć część obrazów. Wybór okazał się słuszny. Teraz Isia z nawiązką może nabywać dzieła sztuki. To nie żaden wyjątek w świecie zawodowego tenisa. To bardzo kosztowny sport, a ponieważ indywidualny, to rodzice ponoszą na początku największe wydatki związanie z pasją swojego dziecka.

Występ w katowickim "Spodku" będzie dla Pyki debiutem w zawodach cyklu WTA.

Kwalifikacje imprezy rozpoczną się w sobotę. Gwiazdami turnieju głównego (pula nagród 235 tys. dol.) będą Czeszki Petra Kvitova i Klara Zakopalova oraz Włoszka Roberta Vinci. Agnieszka Radwańska zagra tylko w pokazowym meczu miksta 9 kwietnia Nie mogła wystąpić w samym turnieju, ponieważ na przeszkodzie stanął regulamin WTA, który nie pozwala więcej niż jeden raz w sezonie zagrać w imprezie typu International zawodniczce z pierwszej dziesiątki rankingu. Na początku stycznia zagrała w turnieju tego typu w Auckland. W meczu pokazowym obok Agnieszki Radwańskiej wystąpią Klaudia Jans-Ignacik, Marcin Matkowski, Mariusz Fyrstenberg.

Program turnieju:

Sobota, 6 kwietnia
10:00 I rundy gier eliminacyjnych

Niedziela, 7 kwietnia
10:00 II rundy gier eliminacyjnych

Poniedziałek, 8 kwietnia

10:00 Finały gier eliminacyjnych

13:00 I runda gry pojedynczej oraz gra podwójna

19:00 I runda gry pojedynczej oraz gra podwójna - sesja wieczorna

Wtorek, 9 kwietnia

10:30 I runda gry pojedynczej oraz gra podwójna

19:00 I runda gry pojedynczej oraz gra podwójna - sesja wieczorna

Środa, 10 kwietnia
12:00 I oraz II runda gry pojedynczej oraz gra podwójna

18:00 II runda gry pojedynczej oraz gra podwójna

Czwartek, 11 kwietnia

11:50 II runda gry pojedynczej oraz gra podwójna

18:00 II runda gry pojedynczej oraz gra podwójnej

Piątek, 12 kwietnia

13:00 Ćwierćfinały gry pojedynczej oraz półfinał gry podwójnej

19:00 Ćwierćfinały gry pojedynczej

Sobota, 13 kwietnia

15:00 Półfinał gry podwójnej

17:00 Półfinały gry pojedynczej

Niedziela, 14 kwietnia

15:00 Finał gry podwójnej

17:00 Finał gry pojedynczej

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL