Reklama

Reklama

Robin Soederling zakończył tenisową karierę

Szwed Robin Soederling, dwukrotny finalista wielkoszlemowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa, po czterech latach nieobecności na kortach poinformował oficjalnie o zakończeniu kariery. W 2011 roku zdiagnozowano u niego mononukleozę.

"Zdałem sobie sprawę, że nie będę tak zdrowy, aby grać na poziomie, jakiego się ode mnie oczekuje" - powiedział w środę 31-letni Soederling.

Szwed od czterech lat zmagał się z mononukleozą i jej konsekwencjami. Próbował wrócić na kort, ale bezskutecznie. "Patrząc wstecz, powinienem lepiej słuchać swojego organizmu. Ale łatwo się tak mówi po fakcie" - przyznał w środowym oświadczeniu.

Jego największym osiągnięciem były dwa wielkoszlemowe finały na paryskich kortach im. Rolanda Garrosa (2009, 2010). Za pierwszym razem przegrał ze Szwajcarem Rogerem Federerem, a w kolejnym sezonie - z Hiszpanem Rafaelem Nadalem, którego nieoczekiwanie wyeliminował rok wcześniej już w czwartej rundzie.

Reklama

Soederling w karierze wygrał dziesięć turniejów ATP, ostatni w lipcu 2011 roku, a jego najwyższym miejscem w światowym rankingu była czwarta lokata.

"Chociaż moja kariera tenisowa jest zakończona, widzę przyszłość w jasnych barwach, a mój kalendarz na najbliższe lata mam wypełniony" - przyznał Szwed, który jest m.in. współzałożycielem firmy produkującej piłki tenisowe i inny sprzęt w tej dyscyplinie.

Dowiedz się więcej na temat: Robin Soederling

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje