Reklama

Reklama

Raymond Moore zrezygnował z szefowania turniejowi w Indian Wells

Raymond Moore, szef i dyrektor tenisowego turnieju w Indian Wells, zrezygnował z pełnionych funkcji, po tym jak znalazł się w ogniu krytyki za swoje słowa dotyczące zawodniczek i ich organizacji WTA, m.in., że one "doczepiły się do mężczyzn".

Liderka rankingu WTA Serena Williams i legendarna Martina Navratilova znalazły się wśród najgłośniejszych osób, które skrytykowały wypowiedzi Moore'a.

"Ray poinformował mnie, że zdecydował, o rezygnacji z pełnionych funkcji ze skutkiem natychmiastowym" - oznajmił Larry Ellison, właściciel imprezy, miliarder z branży komputerowej, cytowany przez internetową stronę turnieju.

69-letni Moore, były tenisista z Republiki Południowej Afryki, wcześniej już przeprosił za swoje "wysoce błędne i o kiepskim smaku" wypowiedzi dotyczące WTA.

Reklama

"W moim przyszłym życiu chciałbym być działaczem WTA, bo kobiecy tenis funkcjonuje od lat tylko dzięki temu, że one doczepiły się do mężczyzn" - stwierdził m.in. Moore, dodając, że "kobiety powinny na kolanach dziękować Rogerowi Federerowi i Rafaelowi Nadalowi za wkład w rozwój tenisa".

Moore był dyrektorem kalifornijskich zawodów od ubiegłego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL