Reklama

Reklama

Ranking ATP. Miedwiediew pierwszym od 15 lat graczem spoza "Wielkiej Czwórki" w Top2

Daniił Miedwiediew za sprawą poniedziałkowego awansu na drugie miejsce w rankingu ATP został pierwszym od ponad 15 lat tenisistą spoza tzw. Wielkiej Czwórki na jednej z dwóch czołowych pozycji tego zestawienia. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce w lipcu 2005 roku.

Miedwiediew nigdy wcześniej nie plasował się tak wysoko na światowej liście. Awans o jedną lokatę zawdzięcza wygraniu w niedzielę turnieju ATP w Marsylii. 25-letni Rosjanin imponuje formą już od kilku miesięcy. W tym sezonie bilans jego meczów to 14 wygranych i dwie porażki. Odniósł też zwycięstwo w 23 ze swoich ostatnich 25 meczów.

Przez ostatnie 15,5 roku mianem lidera bądź wicelidera mogli pochwalić się wyłącznie Serb Novak Djokovic, Hiszpan Rafael Nadal, Szwajcar Roger Federer lub Brytyjczyk Andy Murray.

Przed Miedwiediewem dominację tej czwórki zakłócił ostatnio Australijczyk Lleyton Hewitt w połowie 2005 roku. Wówczas pierwszą rakietą globu był Federer. Obecnie jest nią Djokovic - Serb 312. tydzień w karierze plasuje się na czele tego zestawienia. Niedawno poprawił rekord należący do Federera, który liderem był 310 tygodni.

Reklama

an/ co/


Dowiedz się więcej na temat: tenis | Danił Miedwiediew | ranking atp

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje